Przedsiębiorstwo Multiserwis z Krapkowic zorganizowało Dzień Otwarty (28 marca) dla uczniów chcących podjąć naukę w klasach przyzakładowych.

Multiserwis sp. z o.o. to przedsiębiorstwo wchodzące w skład światowego koncernu Bilfinger SE. Jego głównym profilem działalności są prace montażowe w przemyśle i budownictwie, takie jak m.in. izolacje przemysłowe. Firma realizuje z dużym powodzeniem kontrakty na całym świecie, zatrudniając 3500 pracowników. W Polsce firma pracuje m.in. na kontrakcie, największej obecnie inwestycji przemysłowej w Europie – rozbudowie Elektrowni Opole.

Od samego początku istnienia (1991 r.) firma w centrum stawia swojego pracownika. Wysokie świadczenia socjalne, szkolenia, pakiety pracownicze i przede wszystkim bardzo dobre zarobki – na to mogą liczyć osoby zatrudnione w zakładzie.

Przedsiębiorstwo realizuje z myślą o przyszłej kadrze specjalny program edukacyjny klas patronackich Zawodowych Szkół Budowlanych. Od samego początku, kierunkują one uczniów do pracy w firmie Multiserwis. Co roku w związku z kształceniem przyzakładowym organizowany jest Dzień Otwarty, który jest niepowtarzalną okazją dla młodych ludzi do poznania zakładu i jego oferty.

Uczniowie z Gimnazjum ze Strzeleczek, którzy wzięli udział w Dniach Otwartych zakładu mogli zobaczyć zakład, porozmawiać z pracownikami i poznać program klas patronackich. Oferta kierowana do uczniów jest bardzo atrakcyjna i znajdują się w niej stypendia, wysoki poziom kształcenia praktycznego z naciskiem na języki obce, darmowe posiłki, pokrycie kosztów dojazdów, zakup podręczników i pomocy dydaktycznych. Dodatkowo uczniowie mogą podczas wakacji wyjeżdżać za granicę na kontrakty realizowane przez firmę. Od samego początku zatrudnieni są w przedsiębiorstwie na zasadach młodocianego pracownika. Firma inwestując w przyszłego pracownika pokrywa wszelkie koszty związane z kursami zawodowymi. Multiserwis kształci uczniów w dwóch niszowych zawodach, tj. blacharz izolacji przemysłowej i monter izolacji przemysłowej.

Wysoki poziom kształcenia realizowany przez profesjonalną kadrę zakładu procentuje w przyszłości zatrudnieniem na szerokim froncie robót realizowanych przez Multiserwis m.in. w  Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii.

Więcej o firmie i jej ofercie na stronie: multiserwis.com.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie