Ponad 349 000 uczniów z prawie 7000 szkół przystąpiło dziś do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Przed gimnazjalistami jeszcze dwie.

Młodzież przystąpiła dziś do części humanistycznej, składającej się z dwóch części. O godzinie 9 uczniowie rozpoczęli godzinne pisanie testu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Druga część, sprawdzająca wiedzę z języka polskiego, rozpoczęła się o godzinie 11 i trwała 90 minut.

Przez trzy lata nauki w gimnazjum obawiałam się egzaminu, jednak dziś okazało się, że nie było czego. Historia nie była ani trudna, ani łatwa. Niektóre pytania były bardzo proste, lecz pojawiły się też takie, nad którymi trzeba było chwilę pomyśleć . Najtrudniejszym zadaniem było pytanie o „szarą strefę”. Język polski, a w szczególności rozprawka o temacie „Czy marzenia mają sprawczą moc?” wydawały się początkowo trudne, ale po chwilowym zastanowieniu nie stworzyły większych problemów – mówi trzecioklasistka z gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim.

Jutro trzecioklasiści zmierzą się początkowo z egzaminem z przedmiotów przyrodniczych – geografia, chemia, biologia, fizyka. A następnie napiszą test z matematyki.

– Najbardziej obawiam się jutrzejszego testu z zakresu przyrodniczego. Przez trzy lata było dużo wzorów, reakcji, symboli, zjawisk czy miejsc na świecie do zapamiętania. Dopiero jutro moje wątpliwości się rozwieją, gdy zobaczę zadania. Mam nadzieję, że moje czarne myśli się nie spełnią – opisuje Oskar Chrząstek, uczeń Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach.

W ostatni dzień egzaminów, który jest jednocześnie ostatnim dniem przed weekendem, uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z wybranego przez siebie języka obcego. Każdy trzecioklasista musi obowiązkowo przystąpić do egzaminu podstawowego, natomiast rozszerzenie napiszą tylko osoby, które wyraziły taką chęć.

Wyniki egzaminu organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną  poznamy 16 czerwca bieżącego roku. Uczniowie otrzymają zaświadczenie o zdanym egzaminie w ostatnim dniu roku szkolnego  – 23.06.2017 r.

Egzamin gimnazjalny rozpoczęty

Fot.: PG Stare Siołkowice, Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie