Piknik ekologiczny na otwarcie sezonu kąpielowego – tak oficjalnie rozpoczyna się lato w gminie Popielów.

Wydarzenie obędzie się już najbliższą sobotę, 29 czerwca, w Przystani Wodnej w Nowych Siołkowicach. Początek zabawy o godzinie 15.00.

W programie znajdują się między innymi zawody sportowe oraz warsztaty. Miłośnicy piłki nożnej w wieku 10-15 lat rozegrają turniej piłki nożnej. Będzie też turniej siatkówki plażowej. Na uczestników czekać będą stoiska edukacyjne o tematyce ekologicznej. Zaplanowano też zabawy z animatorem i pokaz pierwszej pomocy. Na zakończenie odbędzie się kameralny koncert z muzyką na żywo. Będą również stoiska z gastronomią.

Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania pod nazwą „EKO-edukacja w Gminie Popielów” dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Ekopiknik w Nowych Siołkowicach

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.