ELEKTROMOBILNOŚĆ NA OPOLSZCZYŹNIE

Świadomość odpowiedzialności za środowisko naturalne i potencjał generowany poprzez energię odnawialną przekłada się na wzrost popularności pojazdów elektrycznych w Europie i na świecie. Napędy elektryczne wykorzystywane są obecnie m.in. w rowerach, samochodach, autobusach a na lekkich samolotach kończąc.

Rocznie na świecie rejestrowanych jest już około 500 tysięcy samochodów z napędem alternatywnym. Czasy, kiedy samochody elektryczne budowane były tylko w seriach prototypowych lub nie wychodziły poza studium koncernów motoryzacyjnych dawno odeszły w zapomnienie. Dbałość o środowisko, względy ekologiczne, w tym poprawa jakości powietrza, przyczyniły się do dynamicznego rozwoju segmentu samochodów elektrycznych i hybrydowych. Prognozy przewidują 500 milionów samochodów z napędem elektrycznym do roku 2040 na światowych rynkach. Przyszłość jest teraźniejszością, a eksploatacja samochodów z napędem elektrycznym w codziennym życiu, pomimo wielu mitów nie jest zadaniem ponad siły również na Opolszczyźnie.

W ostatnich tygodniach można zauważyć poruszające się po drogach naszego regionu elektryczne samochody opatrzone logo firmy Bals oraz jej działu specjalnego działu eMobile. Wzbudzają duże zainteresowanie lokalnych uczestników ruchu drogowego oraz przechodniów, zwłaszcza brakiem hałasu oraz niewiarygodnym przyśpieszeniem dostępnym na każdym etapie jazdy.

Samochody elektryczne doskonale sprawdzają się w codziennej miejskiej eksploatacji
W zależności od dostępnego systemu ładowania oraz pojemności baterii pełne naładowanie możemy osiągnąć już w niespełna 25 minut na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym, w około 2-3 godzin z ładowarki trójfazowej oraz w około 7 godzin z gniazdka domowego. Szacunkowym koszt przejazdu 100km samochodem elektrycznym wynosi przy obecnych cenach energii elektrycznej ok. 10 zł. Korzystając z atrakcyjności ekonomicznej eksploatacji, ograniczamy emisję szkodliwych gazów z pojazdu do zera.

Tempo rozwoju rynku elektromobilności zależy w znacznym stopniu od dostępności oraz unifikacji infrastruktury do ładowania samochodów. Atrakcyjność systemów powinna uwzględniać nie tylko ich efektywne i racjonalne rozlokowanie, ale również możliwość bezproblemowego ładowania samochodu w różnych częściach Europy, a nawet świata. Zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi samego procesu ładowania jest istotnym kryterium zadowolenia użytkownika oraz sukcesu każdej innowacyjnej technologii.  Opracowanie nowego standardu w zakresie złącz ładowania baterii pojazdów elektrycznych okazało się niezbędne dla uzyskania pozytywnych doświadczeń użytkownika w codziennej eksploatacji. Jednym z przedsiębiorstw mających znaczny udział w stworzeniu specjalnych wtyczek i gniazd Typu 2 przeznaczonych do ładowania była firma Bals
Elektrotechnik, której polski oddział Bals-Polska Elektrotechnika mieści się w Brynicy k/Opola.

Firma Bals to światowy lider w zakresie produkcji przemysłowych złącz zasilających w wykonanych dedykowanych do zastosowań przemysłowych i specjalnych, cechujących się wysoką, jakością oraz innowacyjnością zastosowanych technologii. Złącza Typu 2 stały się obecnie obowiązującym standardem europejskim, wymganym przez dyrektywy dla ładowania samochodów elektrycznych prądem przemiennym.

ELEKTROMOBILNOŚĆ NA OPOLSZCZYŹNIE

Gniazdo przenośne do ładowania Typu 2, współczesny standard europejski, który współpracowała firma Bals

Dla grupy Bals, jako jednego z wiodących producentów komponentów do systemów infrastruktury ładowania istotnym elementem jest informowanie użytkowników o bezpieczeństwie stosowania rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych oraz łatwości ich użytkowania. „Współuczestnicząc, na co dzień w tworzeniu światowych trendów infrastruktury ładowania, z przyjemnością prezentujemy w naszym lokalnym środowisku samochody elektryczne, jako współczesny element codziennego krajobrazu miejskiego. Samochody elektryczne stanowią funkcjonalną alternatywę do codziennego ruchu ulicznego, dając niebywałą satysfakcję z podróżowania. Jesteśmy szczególnie dumni, że przez ostatnie lata nasi pracownicy, między innymi we współpracy z Politechniką Opolską w ramach kilku prac dyplomowych, opracowali szereg innowacji technologicznych, które wykorzystujemy w szeroko rozumianej branży infrastruktury do elektromobilności” – mówi Piotr Komor, prezes Bals-Polska Elektrotechnika oraz CTO Bals Elektrotechnik.

ELEKTROMOBILNOŚĆ NA OPOLSZCZYŹNIEProces ładowania cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz łatwością obsługi

Samochody elektryczne stały się teraźniejszą, a obok infrastruktury elektromobilności nie przechodzimy obojętnie również na Opolszczyźnie.

www.bals.com oraz www.bals.pl 

ELEKTROMOBILNOŚĆ NA OPOLSZCZYŹNIE

Materiał sponsorowany

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie