Na to spotkanie Opolanie mieli jasny cel – wygrać z Texom Stalą Rzeszów i zakończyć fazę zasadniczą na pierwszej pozycji. W sobotę (23 lipca) plan został zrealizowany. Opolanie wygrywają 48:42, tym samym rozpoczynają Play-Off z pierwszego miejsca.

Prognozy na to spotkanie były nieprzychylne. Zapowiadane opady mogły pokrzyżować plany sobotniego meczu. Celem więc było dojechanie przynajmniej 8 biegów. Ulewny deszcz zaskoczył obecnych na stadionie po 6. biegu, jednak już po 20 minutach zawodnicy ponownie pojawili się na torze. Przyjezdni od samego początku stawiali opór i do 6 gonitwy byli na prowadzeniu. Opolanie potrzebowali jedynie 3 punktów różnicy, aby uplasować się na pierwszym miejscu tabeli.

Po deszczowej przerwie już lepiej prezentowali się gospodarze, którzy w 7 biegu przywieźli podwójne zwycięstwo. Nie udało się jednak odskoczyć na więcej niż 4 punkty różnicy aż do ostatniego biegu. I choć tyle podopiecznym Marcina Sekuli wystarczyło, to na trybunach wśród kibiców trwała prawdziwa mieszanka emocji. Ostatecznie to zespół Opolski okazał się być lepszy wygrywając spotkanie 48:42. Tym samym kolejarze rozpoczynają fazę Play-Off z pierwszego miejsca.