Dziś ruszają piłkarskie Mistrzostwa Europy 2024. W Opolu sympatycy futbolu będą mogli obejrzeć mecze reprezentacji Polski na dużym ekranie. Strefa kibica zorganizowana będzie w Stegu Arenie oraz na Małym Rynku.

Polska drużyna znajduje się w grupie D i zagra z Holandią, Austrią oraz Francją. Pierwszy mecz naszej reprezentacji będzie można śledzić w Stegu Arenie w najbliższą niedzielę, 16 czerwca. Początek spotkania z Holandią o godzinie 15.00. W strefie kibica zorganizowanej na opolskim Małym Rynku zaplanowano transmisję meczu Polska-Austria (21.06, godz. 18.00) oraz Polska-Francja (25.06, godz. 18.00). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

W opolskiej strefie kibica przygotowano też dodatkowe atrakcje. Będą stanowiska do malowania twarzy oraz strefa gier.

Gospodarzem tegorocznych rozgrywek Euro 2024 są Niemcy. Niemiecka reprezentacja zmierzy się dziś z drużyną ze Szkocji. Mecz rozpocznie się o godzinie 21.00 w Monachium. Łącznie w turnieju zagrają 24 reprezentacje i rozegranych zostanie 51 meczów.

Finał Mistrzostw Europy 2024 odbędzie się 14 lipca w Berlinie.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.