W sobotę (2 grudnia), Teatr Kochanowskiego przygotował dla widzów dyskusję „Czy eutanazja powinna być legalna?”. Dyskusja odbędzie się we foyer teatru około godziny 19.00 (po spektaklu I’m Nowhere/Znikanie).

Eutanazja. Przez jednych zaliczana do kwestii światopoglądowych, przez innych – do podstawowych i niezbywalnych praw człowieka. I choć w porównaniu z np. prawem do przerywania ciąży czy zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe temat eutanazji zdaje się być wręcz przemilczany, to gdy wreszcie pojawia się w debacie publicznej, budzi skrajne emocje i mocno polaryzuje społeczeństwo.

Wystawiana obecnie na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego we współpracy z Teatros del Canal z Madrytu sztuka „I’m nowhere/Znikanie” poświęcona jest dylematom, jakie wiążą się z zagadnieniem dobrej śmierci.

Przy okazji najbliższego spektaklu, w sobotę (2 grudnia), Teatr Kochanowskiego przygotował dla widzów wydarzenie towarzyszące – dyskusję „Czy eutanazja powinna być legalna?”, w której udział wezmą:
Emilia Kaczmarek – naukowczyni w Centrum Bioetyki i Bioprawa przy Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizująca się m.in. w bioetyce, etyce przemysłu farmaceutycznego i medykalizacji, członkini redakcji Kultury Liberalnej;
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, publicysta związany z „Tygodnikiem Powszechnym”, autor m.in. książek „Co robić przed końcem świata”. „Ucieczka od bezradności” i „Reguły na czas chaosu” oraz podcastu „Skądinąd”;
Tomasz Terlikowski – dziennikarz, filozof, działacz katolicki, niegdyś uchodzący za naczelnego prawicowego publicystę, od lat nawołuje do bezwzględnego rozliczenia się kościoła katolickiego ze zbrodni pedofilii; temat eutanazji jest jednym ze sporów światopoglądowych, który podejmuje z prof. Karoliną Wigurą w ich wspólnej książce „Polka ateistka kontra Polak katolik”.

Rozmowę poprowadzi Cveta Dimitrova – psychoterapeutka i publicystka, współtwórczyni ośrodka „Znaczenia. Psychoterapia”, współautorka z Tomaszem Stawiszyńskim podcastu “Nasze wewnętrzne konflikty”.

Dyskusja odbędzie się we foyer teatru 2 grudnia, około godziny 19:00 (po spektaklu I’m Nowhere/Znikanie).

Wstęp na rozmowę jest bezpłatny (uwaga: na poprzedzającą dyskusję spektakl obowiązują bilety, które można zakupić na stronie www.bilety.teatropole.pl lub w kasie teatru).

„Czy eutanazja powinna być legalna?” dyskusja po spektaklu Znikanie

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze