Tu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy bluesa jak i zwolennicy punk-rocka. Głośno będzie w Tarnowcu w najbliższą sobotę…
– Boimy się o frekwencję – przyznaje Andrzej Buchowski, współorganizator festiwalu. – Tarnowiec to maleńka wioska, nieco ponad 300 mieszkańców, ale ogromne serca i entuzjazm. Koncerty odbywają się na profesjonalnej scenie obok pola kukurydzy. Organizatorzy to Stowarzyszenie „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro” oraz Rada Sołecka wsi Tarnowiec. Finansowany jest ze składek, indywidualnych datków od osób indywidualnych i większych sponsorów. Są wśród nich: Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”, GNOTPOL, REM- BUD z Lubszy, Nalewki Kresowe & Smarduch Family Distillery.
To całkowicie oddolna inicjatywa. Na publiczność czeka strefa gastronomiczna, strefa chillout z leżakami, dla dzieci dmuchańce i plac zabaw.
W latach poprzednich festiwal pokazał się z jak najlepszej strony.
Koncerty poprowadzą Wioletta Frankiewicz – założycielka festiwalu i prezeska Stowarzyszenia oraz dziennikarz Andrzej Buchowski – przyjaciel wsi Tarnowiec – zakochany w tej społeczności od czasu realizacji reportażu.
Początek w sobotę 06.08 w Tarnowcu, gmina Lubsza.
Wstęp cegiełka – 30 PLN
otwarcie bramek o 14.30
start o 15.00
W pierwszym koncercie, konkursowym , wystąpi 10 zespołów
Duch Delta – Częstochowa
Grey Fruit – Wrocław
Złota Marka – Gliwice / Zabrze
Joe Palooka – Katowice / Knurów
Dopamina – Opole / Głogówek
Plastiq Lole – Poznań / Katowice
Ikarius Feel – Lublin / Nysa
4 Dziki – Wrocław
Haja Wrocław
Climatt – BrzegDrugi koncert zagrają: Sid, Cała Góra Barwinków i Tabu.
– Jeśli chodzi o muzykę konkursową to jedno jest pewne – nie będzie mainstreamowych brzmień – za to cała paleta, a raczej gama muzyki alternatywnej: punk rock, hip – hop, reggae, ska, blues, duet oraz punkopolo – zapewnia Andrzej Buchowski. – Będzie nawet duet wokalno-basowy balansujący pomiędzy rockiem, metalem, jazzem a piosenką aktorską. Także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
– A na deser trzy kapele: SID to punk rock z udziałem m.in. trzech muzyków o opolskich korzeniach – zachęca organizator. – Cała Góra Barwinków to mieszanka reggae i ska. Muzyczne święto zakończy zaś śląska formacja Tabu – to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Szykuje się więc niezła jazda bez trzymanki. Jak powiedział Piotr Maślak z zespołu SID zapowiada się fajna punktańcówka!
Nagrody :
główna przyznawana przez jury – 10h nagrania w Studiu M Radia Opole
nagroda publiczności – 1000 PLN
osobowość festiwalu – 1000 PLN
Garść wspomnień z poprzednich Tarnograń:
Fot. Tarnogranie