Rodzinna zabawa i otwarcie pumptrucka. W Niemodlinie szykuje się huczne rozpoczęcie wakacji. Festyn odbędzie się 30 czerwca (niedziela) na placu przy niemodlińskim ośrodku kultury.

Zapowiada się szereg atrakcji dla dzieci. Będzie dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, animacje, gry i gigantyczne bańki mydlane.

W programie przewidziano również panel edukacyjno-profilaktyczny, pogadanki i ćwiczenia z użyciem alkogogli.

Poza tym odbywać się będą występy, warsztaty plastyczne, konkursy i loterie z nagrodami oraz pokazy służb mundurowych.

Podczas festynu zaplanowano też zawody sportowe. O 9.00 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się turniej amatorów w tenisie stołowym. Walka o puchar burmistrza Niemodlina potrwa do 16.00. Później rozegrany zostanie turniej piłki siatkowej dziewcząt. Z kolei na Orliku chłopcy walczyć będą w turnieju koszykówki oraz piłki nożnej. Zawody potrwają do 18.00.

Otwarcie pumptracka zaplanowano na godzinę 16.00.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Bliżej siebie – dalej od używek” i ma charakter profilaktyczny – w trakcie trwania festynu nie można zakupić, ani spożywać alkoholu.

Festyn w Niemodlinie

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.