Serdecznie zapraszamy na Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Aktywna Wieś 2023”, który odbędzie się już w tę sobotę (2 września) na boisku sportowym przy ul. Chopina w Dobrzeniu Małym. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 i planowo ma potrwać do 17.30. 

Na uczestników czekają emocjonujące konkurencję:

1.Slalom taczką z kostką słomy-Zawodnicy przewożą kostkę słomy na taczce między pachołkami na 30-metrowym odcinku. Liczy się czas. Za spadnięcie kostki z taczki dodawane są kary, a pominięcie pachołka to doliczenie 2 sekund.

2. Rzut podkową do celu-Uczestnicy rzucają podkową w tarczę oddaloną o 5 metrów. Tarcza ma punktację od 1 do 10 pkt. Każdy ma 5 rzutów, a suma punktów decyduje o miejscu.

3. Kręgle-Zawodnicy mają 2 rzuty, aby strącić jak najwięcej wodą wypełnionych butelek (9 sztuk) za pomocą piłki. Wygrywa ten, kto strąci ich najwięcej.

4. Slalom z oponą samochodową-Zawodnicy toczą oponę między pachołkami na 30-metrowym odcinku. Za pominięcie pachołka dodawane są kary, a czas się liczy.

5. Bieg z workiem ziemniaków-Uczestnicy biegną z workiem ziemniaków, obiegają pachołek i wracają do mety. Najszybszy zawodnik wygrywa.

6. Labirynt-Zawodnik pokonuje labirynt, startując na sygnał sędziego, docierając do centralnego miejsca, uruchamiając sygnał dźwiękowy i wracając do startu, przestrzegając wyznaczonych korytarzy. Czas jest kluczowy.

7. „Jak Wojtek został strażakiem”-Dwóch zawodników biegnie do pasa strażackiego, zakłada hełm, pokonuje przeszkody i strzela hydronetką do tarczy, wywołując dźwięk. Liczy się czas.

8. Nowe źródło finansowania-Zwycięzcy konkurencji 1-6 wybierają monety z „koryta”. Decyduje ilość monet w określonym czasie.

9. Rzuty karne-Zawodnicy strzelają rzuty karne z 11 metrów do bramki z bramkarzem. Każdy ma 3 strzały, a w przypadku remisu, gra do „złotej bramki”.

Zawody prowadzone będą w kategoriach kobiet i mężczyzn. Dla najlepszych zostały przewidziane także nagrody. Dodatkową atrakcją będzie siłownia na świeżym powietrzu.

Tego nie można przegapić!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".