Koncert laureatów niemieckojęzycznego konkursu piosenki „Superstar 2018” dobiegł końca. Wśród 20 zakwalifikowanych wykonawców wystąpił także zespół „Avocados” reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Ozimku oraz solistka Vanessa Gonsior z Antoniowa.

Finał X edycji Konkursu Piosenki Niemieckiej Superstar 2018 odbył się 16 czerwca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Młodzi muzycy zrobili wyjątkową furorę zajmując dwa pierwsze miejsca.

Zespół Avocados, który wystąpił pod przewodnictwem Arnolda Bonka, nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku, zaprezentował piosenkę „Schüler-Boogie”. W składzie zespołu wystąpili: Maja Czerepaniak (śpiew), Natalia Nowak (śpiew), Natalia Grobarek (gitara), Tobiasz Ledwoch (perkusja) i Tomasz Zając (keyboard). Piosenka była czymś nowym, niezaprezentowanym wcześniej podczas konkursu. Jury bardzo doceniło wokalno-instrumentalny występ.

Drugim wykonawcą z gminy Ozimek była Vanessa Gonsior, która zaśpiewała piosenkę Jamie Lee „Wild und frei”. To był jej drugi udział w finale konkursu. Młoda wokalistka na co dzień śpiewa przy kole DFK Antoniów. Podczas prezentowania utworu w stylu country ubrała kowbojski kapelusz, buty i kamizelkę.

Jednym z gratulujących był przewodniczący zarządu M-G TSKN w Ozimku Klaus Leschik, który zaznaczył: – Musimy wspierać młode talenty, które kultywują kulturę i język niemiecki. To wielki sukces dla naszej gminy, że udało się zając dwa razy pierwsze miejsce. Gratuluję w imieniu własnym oraz wszystkich członków mniejszości wykonawcom i dziękuję za zaangażowanie rodziców i opiekunów. Jednocześnie życzę dalszych licznych sukcesów. Szczególnie cieszy, że wykonawcy, którzy zajęli pierwsze miejsca są zaproszeni na Festiwal Kultury Niemieckiej we Wrocławiu i będą mogli w Hali Stulecia zaprezentować swój talent.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie