Sezon zimowy powoli nabiera tempa i jeśli sytuacja z koronawirusem jakoś się uspokoi, to będziemy mogli niedługo wyruszyć na długo wyczekiwany urlop. Przed wyjazdem warto jednak zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Z tego tekstu dowiesz się, gdzie najlepiej kupić tego typu ubezpieczenie i co powinno zawierać.
Szukasz ubezpieczenia? Spróbuj online
Obecnie większość codziennych spraw możliwych jest do załatwienia w sieci. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by zrobić zakupy, sprawdzić stan konta lub zapisać się do lekarza. Internetowa rewolucja nie ominęła też branży ubezpieczeniowej, która z powodzeniem przeniosła sprzedaż do sfery online. Skorzystaj z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeń, by szybko i bez zbędnych formalności zaopatrzyć się w polisę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Użytkownik musi jedynie podać kilka informacji, które pozwolą przygotować dla niego listę najlepszych ofert od renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego warto sprawdzić https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/ – turystyczne ubezpieczenie na wyjazd.
Co powinna zawierać polisa turystyczna?
Elementy, na których powinieneś skupić się podczas wyboru polisy turystycznej to przede wszystkim:
Koszty leczenia – im wyższa suma gwarantowana, tym lepiej. Pamiętaj, że polisa turystyczna gwarantuje Ci pomoc w prywatnych ośrodkach. Przed podpisaniem umowy dowiedz się, jak towarzystwo ubezpieczeniowe podchodzi do kwestii zakażenia koronawirusem. Sprawdź, jak Opolszczyzna radzi sobie z epidemią.
OC – ubezpieczyciel pokryje koszty odszkodowań, jeśli spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. Dobrze byłoby, gdybyś podpisał z poszkodowanymi oświadczenie od polubownym załatwieniu sprawy. W innym wypadku będziesz mógł zostać pozwany.
NNW – jeśli Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, otrzymasz środki na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze są wypłacane rodzinie lub osobom wskazanym przez ubezpieczonego.
Ochrona bagażu – w razie kradzieży lub zaginięcia bagaży, ubezpieczyciel odda Ci środki, które wydasz na nowe rzeczy. Pamiętaj jednak, by zachować rachunki ze sklepów. Będą stanowić dowód dla ubezpieczyciela oraz dadzą podstawę do wypłaty odszkodowania.
A może lepiej wybrać kartę EKUZ?
Jeśli chcesz porównywać polisę turystyczną do karty EKUZ, to wiedz, że nie jest to najlepszy pomysł. Ubezpieczenie komercyjne ma szeroki zakres działania i pokrywa koszty leczenia w prywatnych placówkach, na co użytkownicy EKUZ niestety nie mogą liczyć. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego sprawdza się w przypadku krótkich wyjazdów na weekend, ale nie da Ci należytej ochrony w sytuacji, gdy planujesz np. jeździć na nartach przez dwa tygodnie. Jedynym plusem przemawiającym za wyrobieniem karty EKUZ zamiast polisy narciarskiej jest jej darmowy charakter. Więcej o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego znajdziesz na stronie: https://ekuz.com.pl/. Dobrym pomysłem jest połączenie polisy turystycznej oraz karty, by zapewnić sobie kompleksową ochronę w sytuacjach kryzysowych.