Do trzech szkół podstawowych z terenu gminy trafiło 20 laptopów. Gmina Popielów otrzymała fundusze z rządowego projektu „Zdalna szkoła”. 

Na początku kwietnia rozpoczął się program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Umożliwia on samorządom zakup komputerów, tabletów i niezbędnych do nauki sprzętów elektronicznych. Program jest w całości sfinansowany ze środków budżetu Unii Europejskiej.

Gmina Popielów z sukcesem przystąpiła do realizacji zadania i otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 000 zł. Za tę kwotę zakupionych zostało 20 laptopów, które zostały przekazane do trzech szkół publicznych. Korzystać z nich będą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. O przydzieleniu sprzętu decydują dyrektorzy.

– Otrzymaliśmy sześć laptopów. Część z nich została już przekazana do uczniów, którzy dotychczas pracowali na starych komputerach lub musieli współdzielić je z rodzeństwem. Laptopy działają sprawnie, przez co nasza młodzież bez problemów może uczestniczyć w lekcjach online – mówi Andrzej Bochniarz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach.

Również sześć laptopów trafiło do PSP w Karłowicach. Szkoła w Popielowie otrzymała natomiast osiem laptopów. Po zakończeniu okresu zdalnej nauki sprzęty powrócą do szkół, gdzie będą wykorzystywane do celów edukacyjnych.

Fot. UG Popielów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie