Gminie Turawa udało się zaoszczędzić w budżecie kwotę ponad 300 tys. zł, która ma zostać przeznaczona na remonty i modernizację dróg gminnych.

– W tym roku, pomimo zawirowań związanych z epidemią, udało nam się zakończyć kilka ważnych inwestycji drogowych – mówi Dominik Pikos, wójt gminy Turawa. – Przebudowano m.in. ulicę Lipową w Osowcu, Słoneczną w Węgrach oraz drogę dojazdową do gruntów rolnych na odcinku Kadłub Turawski – Ligota Turawska, na którą mieszkańcy czekali wiele lat.

Drugi etap przebudowy drogi łączącej Ligotę Turawską z Zakrzowem Turawskim planowany jest przyszłym roku.

–  W trakcie realizacji jest ulica Grabowa w miejscowości Turawa-Marszałki, ulica Jodłowa w Zakrzowie Turawskim oraz droga dojazdowa do hali sportowej w Turawie – wylicza wójt Dominik Pikos.

–   Do końca bieżącego roku planujemy wykonanie dodatkowych remontów dróg gruntowych, a zaoszczędzone środki zostaną przeznaczone na przebudowę kolejnych dróg w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Infrastruktura drogowa na terenie gminy jest w kiepskim stanie i od początku kadencji czynimy starania, aby poprawić warunki poruszania się po naszych drogach, m.in. ubiegamy się o środki zewnętrzne na ich modernizację – podsumowuje.

Fot. Gmina Turawa

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie