– Naszą misją jest nie tylko spotykanie się z odbiorcami sztuki na żywo, ale również edukacja wszystkich grup wiekowych – mówi Anna Potocka, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej, która zaprasza do spotkań z kulturą online.

Szczegółowy program propozycji opolskiej GSW można sprawdzić na rozpisce zamieszczonej na stronie głównej instytucji.

– Staramy się aby coś nowego pojawiało się każdego dnia – mówi Anna Potocka. – Nawet gdy wrócimy do normalności, w jakimś stopniu będziemy dalej aktywni  w internecie. Przyzwyczajamy naszych odbiorców do tego, że jesteśmy w sieci, a oni mogą siedzieć wygodnie w swoim domu uczestnicząc w jakimś panelu dyskusyjnym, w kursie historii sztuki. Mamy też wiele podpowiedzi dla najmłodszych na to, jak spędzić czas.

We wtorki na swoich zajęciach rysuje Józef Chyży, natomiast w środy Ignacy Nowodworski pokazuje, jak różne rzeczy można wykonać z tego, co się posiada w domu.

Zrób to sam w domu

Już dzisiaj (15 kwietnia) kolejne działania GSW adresowane do najmłodszych odbiorców. Każdy film będzie dotyczył nowego działania i innego zagadnienia.

Każdy z dwóch filmów ze wskazówkami Ignacego Nowodworskiego można odtworzyć w dowolnym czasie. Premiery prezentowane są w środowe poranki na Facebooku GSW Opole oraz YouTube (gswopolenowe).

Pracownicy galerii zachęcają do przesyłania efektów swoich prac w formie zdjęcia: info@galeriaopole.pl.

CZYTAJ: Muzeum Śląska Opolskiego szkoli online w ramach projektu EDUKO – Bardzo Młoda Kultura

W środę można między innymi wciąć udział w wykładzie „Hieronim w celi – czyli jak żyć w odosobnieniu” o godz. 18.00 (prowadzenie: absolwentka historii sztuki, współzałożycielka Fundacji Sens Ruchu, Gaja Karolczak, artystka i kuratorka Natalia Krawczyk, artystka wizualna i scenografka Barbara Szymczak). Udział w wykładzie jest możliwy po wejściu na link umieszczony na stronie GSW.

Natomiast do 20 kwietnia można się zapisać na kurs z Historii Sztuki w Praktyce online, a dla dzieci w wieku 6-9 lat przygotowano konkurs plastyczny Energetyczny Śmieszkowiec. Prace można przesyłać do 25 maja. Najlepsze z nich zobaczymy na wystawie w GSW.

Najbliższe plany

– Chcemy przypominać sylwetki artystów, zdarzenia, które odbyły się w Opolu. Trzeba też pamiętać o tym, że GSW w Opolu kręci filmy dokumentalne – zapowiada Anna Potocka. – Już niedługo wprowadzimy materiał 360°, z wystawy Łukasza Prusa-Niewiadomskiego – dodaje.

Fot. mat. GSW

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.