W sobotni wieczór (09.02) w Stegu Arena zagrali ze sobą KPR Gwardia Opole i MMTS Kwidzyn. Przewaga trzema punktami nad gośćmi dała naszym nie tylko zwycięstwo, ale także 4. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Mecz oglądało około 1800 widzów.

Na początku spotkania goście prowadzili 2-1 po trafieniach Roberta Orzechowskiego, jednak już po 7 minucie gry gwardziści wygrywali 3-2, dzięki Zieniewiczowi. W 22 minucie opolanie prowadzili już 9 punktami, pozostawiając tym samym gości z 6 punktami. W kolejnej akcji bramkarz Kwidzyna nie dał za wygraną Mateuszowi Morawskiemu. Następnie lewoskrzydłowy kwidzyńskiego zespołu, Adrian Nogowski, w kontrze doprowadził do wyniku 9-8. Gra toczyła się dalej gdzie kolejno Morawski wyprowadził gwardzistów zdobytymi punktami 11-9. Na koniec pierwszej połowy za sprawą Przemysła Zadury, Gwardia Opole objęła prowadzenie 13-11.

W drugiej połowie wygrana leżała po stronie Gwardii, jednak goście wykorzystywali sytuacje podczas karnych, które trafnie strzelał Potoczny. W 44 minucie doszło do wyniku 19-15, gdzie Zieniewicz wykorzystał błąd Kryńskiego. Po 51 minucie MMTS stanął przed szansą na remis, jednak gwardziści nie popuścili przeciwnikom i do końca gry wychodzili na prowadzenie kończąc tym samym z wynikiem 24-21.

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 24-21 (13-12)

Gwardia: Malcher – Lemaniak 2, Siwak 1, Zarzycki, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz 8, Jankowski 1, Zadura 6, Mauer 5, Milewski, Morawski 1.

MMTS: Szczecina, Dudek – Grzenkowicz, Orzechowski 2, Kryński 2, Krieger 1, Peret 4, Adamski 1, Szczepański, Rosiak, Nogowski 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Potoczny 6, Landzwojczak, Przytuła 1.

Podczas meczu sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Płock).