Mając chwilę czasu skorzystałem z okazji  i udałem się do opolskiego kina „Helios” na premierowy pokaz filmu „Hardcore Henry”. Obraz ten jest debiutanckim dziełem  rosyjskiego reżysera Ilyi Naishullera, który zachęcił mnie do obejrzenia tego filmu poprzez osadzenie akcji iście w stylu gry FPS (First Person, Shooter, co dokładnie może oznaczać strzelaninę z widokiem pierwszej osoby).

Wchodząc na seans spodziewałem się  przede wszystkim  kina osadzonego w klimacie  gier  takich jak Call of Duty, Battlefield czy też Half-Life.  I nie myliłem się,   to co „rzuca się w oczy” to  nawiązanie do takich  produkcji  jak:   „Robocop”, „Ultimatum Bourne’a” czy też „Sin City”. Film w całości nagrany z widoku pierwszej osoby, stąd możemy poczuć się  niczym bohater  tej produkcji oraz niemalże przeżyć  całą akcję  na  własnej skórze!

Całość filmu pomimo wprowadzenia czegoś całkowicie nowego dla widza jest bardzo przyjemna do oglądania. Duża w tym zasługa doskonale odgrywającego swoją rolę Sharlto Copleya, który w filmie jest naszym przewodnikiem i przyjacielem. Innym ważnym elementem roz(g)rywki jest nietypowe tło dla całej akcji. Groteskowa Moskwa, pamiętająca czasy ZSRR. Zaniedbana kamienica sąsiaduje tu ze szklanym pałacem i luksusowym domem schadzek.

Pomimo fabularnych luk film ogląda się przyjemnie, ponieważ nie posiada on żadnego przesłania, jest to obraz stworzony po to, aby bawić widza i pozwolić mu poczuć się przez moment jak agent do zadań specjalnych. Nie wymaga również od widza zastanawiania się, dlaczego akcja toczy się tak, a nie inaczej.  Wszystko toczy się samo z siebie pomimo tego, że momentami jest to przepełnione absurdem, film ciągle ogląda się dobrze.

Podsumowując „Hardcore Henry” jest filmem przepełnionym czarnym humorem, dużą dawką brutalności, seksizmem oraz doskonałą muzyką, za którą odpowiedzialna była Darya Charusha. W filmie jest wykorzystany utwór zespołu Queen- „Don’t stop me now”. Jest to propozycja dla wszystkich fanów gier FPS oraz wszystkich fanów filmów akcji, którzy choć przez chwilę pragnęli poczuć się w swoim życiu jak bohater filmu sensacyjnego.

Gorąco Państwu polecam tę produkcję, bilety są do nabycia w kasach kina „Helios” bądź na stronie internetowej kina:

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/6059/Hardcore-Henry.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=96EChBYVFhU

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info