II edycja Festiwalu Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA odbyła się w Dobrzeniu Wielkim w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Występy rozpoczęły się o godz. 9.30, uczestnicy Festiwalu prezentowali się w pięciu stylach tanecznych: balet/neoklasyka, folk, jazz dance, modern/contemporary dance oraz show dance/fantasy. Soliści zostali podzieleni na dwie grupy: debiuty i mistrzów. Debiutujące zespoły dziecięce mogły spróbować swoich sił w kategorii PIERWSZY KROCZEK.

W festiwalu zaprezentowały się grupy tancerzy i zespoły z: Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Brzegu, Opola, Kluczborka, Głogówka, Tarnowa Opolskiego, Łubnian, Zagwiździa i Dobrzenia Wielkiego.

Zmagania tancerzy oceniało trzyosobowe jury w składzie: Stanisław Bigus, Maria Kijak-Rakowska i Agnieszka Gorczyca. Festiwal Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA to impreza, której ideą jest promowanie ciekawych pomysłów i rozwiązań choreograficznych oraz poszukiwanie interesujących środków wyrazu.

Patronat honorowy nad Festiwalem objął wójt Gminy Dobrzeń Wielki – Piotr Szlapa oraz Starosta Opolski – Henryk Lakwa.

Sponsorami tegorocznej edycji Festiwalu byli: Sklep Taneczno-Baletowy BAYADERA Renaty Studzińskiej, Balbinkowo by Balba Sabiny Weis, Manufaktura Słodkości BONOMINKA, StyLove – Salon Fryzjerski Sabiny Zawadzkiej, STORA ENSO WOOD PRODUCTS Sp. z o.o., Nerli Gruppen Poland, Esteves Group Polska, Księgarnia Martyna i Jerzy Kokot oraz sponsorzy, którzy chcą pozostać anonimowi.

Festiwal Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tańczmy” Międzynarodowy Dzień Tańca, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Organizatorem Festiwalu są Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych jury przyznało następujące nagrody:

BLOK 1 PIERWSZY KROCZEK:

SHOW DANCE/FANTASY – formation – children 8-12 lat
I m. – Polly Art Team Mini – Opole
II m. – Mikroelement – Tarnów Opolski
III m. – Szkoła Tańca Inspiracja (chor. „Barbie girls”) – Głogówek
IV m. – Szkoła Tańca Inspiracja (chor. „Anturaż”) – Głogówek
V m. – Grupa Baletowa GWIAZDA V – Ostrów Wielkopolski
VI m. – Junior Step – Łubniany

SHOW DANCE/FANTASY – formation – baby/mini kids 4-7 lat
I m. – VITA DANCE II – Dobrzeń Wielki

SHOW DANCE/FANTASY – small group – children 8-12 lat
I m. – Szkoła Tańca SETENTA – Wrocław
II m . – VITA DANCE I – Dobrzeń Wielki

SHOW DANCE/FANTASY – large formation – children 8-12 lat
I m. – Grupa Baletowa GWIAZDA II i IV – Ostrów Wielkopolski

BALLET/NEOKLASYKA – formation – children 8-12 lat
I m. – Grupa Baletowa V – Ostrów Wielkopolski

FOLK – duety mistrzowie youth 16-24 lat
I m. – Anna Kasprzak, Justyna Narowska – Dobrzeń Wielki

FOLK – formation baby/mini kids 4-7 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE-BABY MIX – Dobrzeń Wielki

FOLK – small group youth 16-24 lat
I m. – GRUPA BALETOWA ARABESQUE – Dobrzeń Wielki

MODERN/CONTEMPORARY DANCE – solo debiuty – juniors 11-15 lat
I m. – Michalina Szczepaniak – Wrocław
II m. – Martyna Głuchy – Kluczbork
III m. – Zofia Ćwięczek – Głogówek
III m. – Natalia Bas – Głogówek
IV m. – Jagoda Sikorska – Głogówek

MODERN/CONTEMPORARY DANCE – solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
I m. – Justyna Narowska – Dobrzeń Wielki
II m. – Oliwia Schmidt – Wrocław

BLOK 2

SHOW DANCE/FANTASY – solo debiuty – baby/mini kids 4-6 lat
I m. – Natalia Janus – Wrocław
II m. – Laura Podyma – Wrocław

SHOW DANCE/FANTASY – solo debiuty – children 7-10 lat
I m. – Hanna Baklarz – Opole
II m. – Oliwia Woroniecka – Opole
III m. – Maja Wróblewska – Opole
IV m. – Lidia Jurkiewicz – Wrocław
V m. – Zofia Krygiel – Opole
VI m. – Hanna Radaczyńska – Opole
VII m. – Lena Błoch – Wrocław

SHOW DANCE/FANTASY – solo mistrzowie – children 7-10 lat
I m. – Anita Głowacz – Dobrzeń Wielki
II m. – Joanna Raszowska – Wrocław

JAZZ DANCE – solo debiuty – children 7-10 lat
I m. – Zuzanna Wąs – Wrocław

JAZZ DANCE – solo mistrzowie – children 7-10 lat
I m. – Julia Huber – Wrocław
II m. – Joanna Raszowska – Wrocław

BALLET/NEOKLASYKA – solo debiuty – children 7-10 lat
I m. – Julianna Grzeszczyk – Ostrów Wielkopolski

BALLET/NEOKLASYKA – solo mistrzowie – children 7-10 lat
I m. – Anita Głowacz – Dobrzeń Wielki
I m. – Lena Wójcik – Dobrzeń Wielki

BALLET/NEOKLASYKA – duety debiuty – children 7-10 lat
I m. – Maria Kołodziej Pola Piegza – Dobrzeń Wielki

BALLET/NEOKLASYKA – duety mistrzowie – children 7-10 lat
I m. – Julia Krawczyk, Zofia Witkowska – Dobrzeń Wielki

BALLET/NEOKLASYKA – small group – children 8-12 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE-BABY I – Dobrzeń Wielki

BALLET/NEOKLASYKA – formatiom – baby/mini kids 4-7 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE-BABY II – Dobrzeń Wielki

BALLET/NEOKLASYKA – formation – children 8-12 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE-BABY I i II – Dobrzeń Wielki
II m. – Mini Demi – Kluczbork

SHOW DANCE/FANTASY – small group – children 8-12 lat
I m. – Szkoła Tańca SETENTA – Wrocław

SHOW DANCE/FANTASY– formation – children 8-12 lat
I m. – Szkoła Tańca SETENTA – Wrocław
II m. – AGAT – Kluczbork

JAZZ DANCE – small group – children 8-12 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE-BABY I – Dobrzeń Wielki
II m. – Grupa Baletowa GWIAZDA III – Ostrów Wielkopolski

JAZZ DANCE – formation – children 8-12 lat
I m. – Grupa Baletowa GWIAZDA V – Ostrów Wielkopolski

PUCHAR WÓJTA GMINY DOBRZEŃ WIELKI dla najlepszego zespołu w kategorii baby/mini kids i children: MINI DEMI, Kluczbork

NAGRODA SPECJALNA dla najlepszego tancerza w kategorii baby/mini kids i children: ANITA GŁOWACZ, Dobrzeń Wielki

NAGRODA SPECJALNA dla najmłodszego zespołu Festiwalu Patrycja Krawczyk, Dobrzeń Wielki

NAGRODA SPECJALNA dla najmłodszego uczestnika Festiwalu Grupa Baletowa ARABESQUE-BABY II, Dobrzeń Wielki

BLOK 3

SHOW DANCE/FANTASY – solo debiuty – juniors 11-15 lat
I m. – Marta Radaczyńska – Opole

SHOW DANCE /FANTASY– solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
I m. – Julia Kawecka – Opole II m. – Julia Matuschek – Opole

SHOW DANCE/FANTASY – solo mistrzowie – youth 16-24 lat
I m. – Dominika Gabryś – Opole

JAZZ DANCE – solo debiuty – juniors 11-15 lat
I m. – Julie Paprzycka – Wrocław
II m. – Anna Kubaj – Wrocław
III m. – Maja Przybysz – Kluczbork

JAZZ DANCE – solo mistrzowie – youth 16-24 lat
I m. – Amelia Rojek – Dobrzeń Wielki
II m. – Anna Kasprzak – Dobrzeń Wielki

MODERN/CONTEMPORARY DANCE – solo mistrzowie – youth 16-24 lat lat
I m. – Dominika Gabryś – Opole
II m. – Kamila Chamielec – Opole

MODERN/CONTEMPORARY DANCE – duety debiuty – juniors 11-15 lat
I m. – Hanna Szymańska, Julia Kotara – Brzeg

BALLET POINTÉ/NEOKLASYKA– duety mistrzowie – youth 16-24 lat
I m. – Anna Kasprzak, Justyna Narowska – Dobrzeń Wielki

BALLET/NEOKLASYKA– solo debiuty – juniors 11-15 lat
I m. – Aleksandra Lewek – Ostrów Wielkopolski

BALLET/NEOKLASYKA– solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
I m. – Hanna Szczepaniak – Ostrów Wielkopolski

BALLET POINTÉ/NEOKLASYKA– solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
I m. – Justyna Narowska – Dobrzeń Wielki

BALLET POINTÉ/NEOKLASYKA– solo mistrzowie – youth 16-24 lat
I m. – Anna Kasprzak – Dobrzeń Wielki

BLOK 4

BALLET/NEOKLASYKA – small group – juniors 13-15 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE MIX – Dobrzeń Wielki

SHOW DANCE/FANTASY – small group – juniors 13-15 lat
I m. – Polly Art Team Juniors – Opole II m. – STEP – Łubniany

SHOW DANCE/FANTASY – small group – youth 16-24 lat lat
I m. – Polly Art Team Adults – Opole

JAZZ DANCE – small group – youth 16-24 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE – Dobrzeń Wielki

SHOW DANCE/FANTASY – formation – juniors 13-15 lat
I m. – Ladies Dance – Zagwiździe

SHOWDANCE/FANTASY – formation – youth 16-24 lat
I m. – Polly Art Team Adults – Opole

MODERN/CONTEMPORARY DANCE – formation – juniors 13-15 lat
I m. – MODERNIZACJA – Brzeg

MODERN/CONTEMPORARY DANCE – small group – youth 16-24 lat
I m. – Grupa Baletowa ARABESQUE – Dobrzeń Wielki

PUCHAR STAROSTY OPOLSKIEGO dla najlepszego zespołu w kategorii juniors i youth: MODERNIZACJA, Brzeg. NAGRODA SPECJALNA dla najlepszego tancerza w kategorii juniors i youth: JUSTYNA NAROWSKA, Dobrzeń Wielki.

Poniżej relacja zdjęciowa:

Udostępnij:

O Autorze

Wyłączono komentarze

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 25 maja br. w Polsce obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Na naszym portalu używamy np. plików cookies (stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu Opowiecie.info i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych serwisu Opowiecie.info). Zgodnie z RODO dane osobowe to wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (w tym imię i nazwisko, czy adres zamieszkania, adres e-mail, czy adres IP, zapisywane w plikach cookies). Administratorem danych osobowych, pozyskiwanych przez portal informacyjny WWW.OPOWIECIE.INFO jest OPOWIECIE.INFO Joanna Kołodziej, ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki NIP: 7541544353, REGON: 381405173.

Zapewniamy, że wszelkie pozyskiwane dane przez portal informacyjny Opowiecie.info lub przez naszych zaufanych partnerów przetwarzamy tylko w zakresie, na jaki zezwala RODO:
– gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy;
– gdy wynika to z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, np. w celu zapewnienia bezpieczeństwa usługi;
– gdy posiadamy dobrowolna zgodę użytkownika.
Odbywać się to będzie zawsze na podstawach prawnych, dopuszczalnych przez RODO.

Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora – Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 mogą zostać przekazane przez administratora zaufanym partnerom, którzy będą mogli je przetwarzać wyłącznie we wskazanym celu i zakresie. Zgodnie z RODO każdy z Państwa kto udzielił lub udzieli nam zgody na przetwarzanie danych osobowych, może ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Państwu także prawo żądania dostępu do nich, ich sprostowania lub usunięcia, prawo do ich przeniesienia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO.

W związku z pełnieniem obowiązków administratora Państwa danych osobowych stosujemy zabezpieczenia oraz procedury pomagające w bezpiecznym przetwarzaniu danych, miedzy innymi: witryna i wszystkie aplikacje internetowe korzystają z bezpiecznego protokołu zabezpieczonego certyfikatem SSL.

Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 oraz naszych zaufanych partnerów, co związane jest z korzystaniem z treści na portalu WWW.OPOWIECIE.INFO, w celach marketingowych, analitycznych, w tym na ich przetwarzanie w plikach cookies i podobnych.  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.

Polityka prywatności   Polityka cookies