W ubiegłą niedzielę, 22 listopada odbył się w Dobrzeniu Wielkim III Festiwal Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA.

Forma on-line tegorocznej edycji zmagań festiwalowych podyktowana została obecną sytuacją epidemiologiczną. Niemniej jednak, nie przeszkodziło to uczestnikom na przesłanie sporej liczby prezentacji (ponad 116) niemal z całego kraju.
W Festiwalu zaprezentowano: 75 choreografii solowych, 16 duetów oraz 25 układów zespołowych (w tym 2 układy zespołowe w kategorii Pierwszy  Kroczek).
Prezentacje oceniali: Przewodnicząca – Maria Kijak- Rakowska, oraz członkowie: Anna Majer, Jarosław Józefczyk. Jak zgodnie podkreślili jurorzy, poziom jaki zaprezentowali uczestnicy był wysoki, dlatego też i ustalenie zwycięzców było trudnym zadaniem.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

BLOK I

1. PIERWSZY KROCZEK
I m. – Gracja Balet – Walc z baletu „Śpiąca Królewna”
II m. – Feeling Mini – Czerwony Kapturek
2. BALLET/NEOKLASYKA – SOLO DEBIUTY/MISTRZOWIE CHILDREN
I m. – Anita Głowacz – Wariacja Srebrnej Wróżki z baletu „Śpiąca Królewna”
II m. – Antonina Rogalska – Wariacja Wisienki z baletu „Cipollino”
III m. – Lena Wójcik – Wariacja Rzodkiewki z baletu „Cipollino”
3. BALLET/NEOKLASYKA – SOLO DEBIUTY/MISTRZOWIE JUNIORS
I m. – Dagmara Kudyba – Chińska lalka
II m. – Oliwia Curlok – Solo
III m. – Julia Kucharska – Kitri
4. BALLET/NEOKLASYKA – DUET DEBIUTY/MISTRZOWIE CHILDREN
I m. – Maria Kołodziej, Pola Piegza – Pas de Valse
II m. – Zofia Błaszyk, Maria Błaszyk – Lustro
5. BALLET/NEOKLASYKA – FORMATION BABY/MINI KIDS // SMALL GROUP CHILDREN
I m. – GB ARABESQUE-BABY I – Pas de six z baletu „Jezioro łabędzie”
II m. – GB ARABESQUE-BABY II – Taniec Murzynków z opery „Aida”
III m. – Mini Demi – Fale i morze
6. BALLET/NEOKLASYKA – DUET MISTRZOWIE JUNIORS //BALLET POINTÉ – DUET
MISTRZOWIE YOUTH
I m. – Antonina Kita, Julia Kucharska – Duet
II m. – Anna Kasprzak, Justyna Narowska – Wariacja Pereł z baletu „Konik Garbusek”
7. BALLET POINTÉ – SOLO MISTRZOWIE JUNIORS
I m. – Wiktoria Haczkiewicz – Solo balet
II m. – Justyna Narowska – Wariacja Rajmondy z I aktu baletu „Rajmonda” (Obraz Sen –
fragment)
8. BALLET POINTÉ – SOLO MISTRZOWIE YOUTH
I m. – Alicja Szumny – Wariacja Gamzatti z baletu „Bayadera”
II m. – Anna Kasprzak – Preludium A-dur (fragment) z baletu „Chopiniana”
III m. – Anna Czajkowska – Solo
9. FOLK – DUET MISTRZOWIE YOUTH // SMALL GROUP YOUTH
I m. – GB ARABESQUE – Sirtaki
II m. – Anna Kasprzak, Justyna Narowska – Hava Nagila
10. OPEN – ADULTS II – FOLK FORMATION // SHOW DANCE/FANTASY FORMATION
I m. – Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych PIAST – Polonez i Krakowiak
II m. – Feeling Plus – Joker
BLOK II
11. MODREN/CONTEMPORARY DANCE – SOLO DEBIUTY/MISTRZOWIE JUNIORS
I m. – Justyna Narowska – Lśnienie
II m. – Wiktoria Haczkiewicz – One Two Three
III m. – Julia Górka – Greta Thunberg
12. MODREN/CONTEMPORARY DANCE – SOLO MISTRZOWIE YOUTH
I m. – Alicja Szumny – My reflection
II m. – Anna Czajkowska – Amen
III m. – Monika Narowska – Wzrok
13. MODREN/CONTEMPORARY DANCE – DUET MISTRZOWIE JUNIORS
I m. – Julia Kucharska, Julia Dynak – Million Dreams
II m. – Lena Orłowska, Nadia Pappe – Złamane schematy
III m. – Daria Stemplewska, Nina Markowicz – Do przewidzenia
14. MODREN/CONTEMPORARY DANCE – DUET MISTRZOWIE YOUTH
I m. – Karolina Korus, Zuzanna Piotrowska – Coś przychodzi i odchodzi
II m. – Marta Kania, Olga Stawarz – Dopasowanie
III m. – Oliwia Olszewska, Patrycja Radosz – I`m sad with you
15. MODREN/CONTEMPORARY DANCE – FORMATION JUNIORS/YOUTH
I m. – Modernizacja – Czy mnie widzisz?
II m. – Tancja – Maybe will see
III m. – Inspiracja – Her-O
BLOK III
16. JAZZ DANCE – SOLO DEBIUTY CHILDREN
I m. – Marcelina Sus – Big and loud
II m. – Laura Podyma – Styl
III m. – Helena Siemska – What about us
IV m. – Natalia Janus – Między słowami
17. JAZZ DANCE – SOLO MISTRZOWIE CHILDREN
I m. – Zuzanna Leśniewska – Solo
II m. – Zofia Witkowska – Biedronka
III m. – Anna Stefaniszyn – Cat jazz
18. JAZZ DANCE – SOLO DEBIUTY/MISTRZOWIE JUNIORS
I m. – Julia Górka – Solo jazz
II m. – Wiktoria Haczkiewicz – Solo jazz
III m. -Julia Dynak – Jazz
19. JAZZ DANCE – SOLO DEBIUTY/MISTRZOWIE YOUTH
I m. – Monika Grzesik – Jazz solo
II m. – Monika Granatowska – Solo jazz
III m. – Monika Narowska – Blue jazz
III m. – Oliwia Miturska – Jazz
20. SHOW DANCE/FANTASY – SOLO DEBIUTY BABY/MINI KIDS // CHILDREN
I m. – Hanna Haberka – Be my Friend
II m. – Lena Błoch – Pozytywka
III m. – Zuzanna Bielecka – Elastic heart
21. SHOW DANCE/FANTASY – SOLO MISTRZOWIE CHILDREN
I m. – Natasza Kamińska – Are you awake
II m. – Antonina Kita – Homeless little girl
III m. – Nikola Sowa – Dzwoneczek uczy się latać
22. SHOW DANCE/FANTASY – SOLO DEBIUTY/MISTRZOWIE JUNIORS
I m. – Mercedes Szulen – Fighter
II m. – Julia Huber – Army call
III m. – Maria Korzeniec – Lovely
23. JAZZ DANCE – DUET DEBIUTY CHILDREN // SHOW DANCE/FANTASY – DUET
DEBIUTY/MISTRZOWIE CHILDREN
I m. – Wiktoria Decowska, Rozalia Stropek – Księżniczka i żebraczka
II m. – Nadia Janiak, Mia Tomaczk – Stars
III m. – Olivia Suślik, Julia Kubon – Dream it possible
24. JAZZ DANCE // SHOW DANCE/FANTASY – DUET MISTRZOWIE YOUTH
I m. – Mira Grodziecka, Monika Grzesik – Duet
II m. – Justyna Narowska, Monika Narowska – Na uwięzi
25. JAZZ DANCE – SMALL GROUP CHILDREN // SHOW DANCE/FANTASY – SMALL GROUP
CHILDREN/JUNIORS
I m. – Demi – Świat lalek
II m. – Mała Setenta – The golden show
III m. – Crazy Girls – Beautiful Eyes
26. JAZZ DANCE / SHOW DANCE/FANTASY – FORMATION JUNIORS // SHOW DANCE/FANTASY –
LARGE FORMATION CHILDREN
I m. – Gracja – Czy to jawa, czy to sen
II m. – Feeling Kids – Król lew
III m. – Mała Rewia Taneczna I – The winter cold
27. SHOW DANCE/FANTASY – LARGE FORMATION JUNIORS/YOUTH
I m. – Feeling Junior – Titanic
II m. – Gracja – Za kuchennymi drzwiami
III m. – Feeling Art – Dziewczynka z zapałkami

Festiwal Sztuki Tanecznej z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że inicjatorką Festiwalu oraz jego koordynatorem jest dr Alicja Iwańska instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury, dla której taniec jest osobliwą sztuką tworzenia.

Laureaci III Festiwalu Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA 2020 otrzymali medale, dyplomy i
statuetki (I – III miejsce), medale pamiątkowe i dyplomy (IV – VI miejsce). Ponadto
laureatom I i II miejsc (soliści i duety) przyznano nagrody rzeczowe. Przyznano także nagrody specjalne-Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

III Festiwal Sztuki Tanecznej został objęty patronatem honorowym Wójta Gminy Dobrzeń Wielki.

Udostępnij:

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 25 maja br. w Polsce obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Na naszym portalu używamy np. plików cookies (stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu Opowiecie.info i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych serwisu Opowiecie.info). Zgodnie z RODO dane osobowe to wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (w tym imię i nazwisko, czy adres zamieszkania, adres e-mail, czy adres IP, zapisywane w plikach cookies). Administratorem danych osobowych, pozyskiwanych przez portal informacyjny WWW.OPOWIECIE.INFO jest OPOWIECIE.INFO Joanna Kołodziej, ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki NIP: 7541544353, REGON: 381405173.

Zapewniamy, że wszelkie pozyskiwane dane przez portal informacyjny Opowiecie.info lub przez naszych zaufanych partnerów przetwarzamy tylko w zakresie, na jaki zezwala RODO:
– gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy;
– gdy wynika to z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, np. w celu zapewnienia bezpieczeństwa usługi;
– gdy posiadamy dobrowolna zgodę użytkownika.
Odbywać się to będzie zawsze na podstawach prawnych, dopuszczalnych przez RODO.

Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora – Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 mogą zostać przekazane przez administratora zaufanym partnerom, którzy będą mogli je przetwarzać wyłącznie we wskazanym celu i zakresie. Zgodnie z RODO każdy z Państwa kto udzielił lub udzieli nam zgody na przetwarzanie danych osobowych, może ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Państwu także prawo żądania dostępu do nich, ich sprostowania lub usunięcia, prawo do ich przeniesienia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO.

W związku z pełnieniem obowiązków administratora Państwa danych osobowych stosujemy zabezpieczenia oraz procedury pomagające w bezpiecznym przetwarzaniu danych, miedzy innymi: witryna i wszystkie aplikacje internetowe korzystają z bezpiecznego protokołu zabezpieczonego certyfikatem SSL.

Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 oraz naszych zaufanych partnerów, co związane jest z korzystaniem z treści na portalu WWW.OPOWIECIE.INFO, w celach marketingowych, analitycznych, w tym na ich przetwarzanie w plikach cookies i podobnych.  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.

Polityka prywatności   Polityka cookies