Po raz kolejny mogliśmy podziwiać słodkie budowle miniaturowych zamków i kościołów.

W minioną sobotę (21 kwietnia) na zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się III edycja Międzynarodowego Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek. Tematem przewodnim festiwalu były zamki, pałace, dworki. Dodatkową kategorią były kościoły województwa opolskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu od samego początku jest Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak. Festiwal dzięki swojej oryginalnej formie ma już swoją ogromną renomę. Wszystkie miniatury są wykonane z masy lukrowej i czekolady.

Podczas festiwalu można było degustować słodkości przygotowane przez cukierników. Specjalnie dla uczestników tegorocznej edycji przygotowano pokaz Iwetty Sochor „Lukrowa Kraina”. Każdy uczestnik festiwalu mógł oddać głoś na najlepszy słodki obiekt, których w tym roku było dziewiętnaście.

Oryginalne budowle to głównie najbardziej znane punkty Opolszczyzny, jak m.in. Dwór Biskupi w Nysie, Zamek w Niemodlinie czy Zamek w Mosznej. Wszystkie te budowle wykonano niesamowicie precyzyjnie, oddając ich architektoniczne detale.

Prezentacja tych wspaniałych obiektów to przede wszystkim promocja Opolszczyzny, co podkreślali organizatorzy podczas festiwalu. Zapewne wiele osób, które w sobotę przyszło podziwiać te wspaniałe obiekty, o wielu z nich dowiedziało się podczas festiwalu. Niestety niektórych budowli już nie zobaczymy, jak nieistniejący obecnie Pałac w Pokoju. Resztę natomiast możemy podziwiać w oryginale, do czego gorąco Państwa zachęcamy.

Portal Opowiecie.info objął patronatem medialnym tegoroczny festiwal.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie