IV liga. 25 bramek i dwie niespodzianki w 20. kolejce [PODSUMOWANIE]

© Tomasz Chabior

25 bramek padło w 20. kolejce IV ligi. Siedem drużyn zdobyło 3 punkty na boisku, jedna wskutek walkowera, a dwie do swojego dorobku dorzuciły po jednym „oczku”. Co wydarzyło się w ostatni weekend na boiskach IV ligi?

W dwóch najciekawszych spotkaniach weekendu triumfowali gospodarze. Małapanew Ozimek pokonała u siebie 3:1 Swornicę Czarnowąsy, a KS Krapkowice wygrał 2:1 przeciwko Piastowi Strzelce Opolskie.

Niespodziankę sprawiły drużyny Unii Kolonowskie, która pokonała u siebie Chemika Kędzierzyn-Koźle 2:1 i Startu Namysłów, którzy wygrał 2:1 w Większycach.

Zaskoczenia nie było z kolei w Głuszynie, gdzie Agroplon wygrał 2:0 z MKS Gogolin, oraz w Krasiejowie, gdzie miejscowi przegrali 1:4 ze Skalnikiem Gracze.

W tym samym czasie Starowice Dolne wygrały w Oleśnie 3:0. W 20. kolejce padł także jeden remis – wynikiem 1:1 zakończył się mecz Sparty Paczków z Polonią Nysa.

W ostatni weekend pauzowały Gronowice, które powinny w tym czasie mierzyć się z LZS Kup. Drużyna z Kup wycofała się jednak z rozgrywek. Z tego powodu Gronowicom automatycznie przyznano zwycięstwo walkowerem.

Wyniki 20. kolejki IV ligi, 24 marca 2018:

OKS Olesno – LZS Starowice Dolne 0:3
Małapanew Ozimek – Swornica Czarnowąsy 3:1
Agroplon Głuszyna – MKS Gogolin 2:0
KS Krasiejów – Skalnik Gracze 1:4
Po-Ra-Wie Większyce – Start Namysłów 1:2
KS Krapkowice – Piast Strzelce Opolskie 2:1
Unia Kolonowskie – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:1
Sparta Paczków – Polonia Nysa 1:1
LZS Kup – LZS Gronowice (WALKOWER 0:3)

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.