IV liga. Agroplon już w III lidze, a u dołu tabeli trwa bitwa o utrzymanie [ZAPOWIEDŹ 31. KOLEJKI]

© Krystian Matłosz

Agroplon Głuszyna swoim awansem do III ligi nie sprawił najmniejszej niespodzianki. Na cztery kolejki przed końcem lider IV ligi ma 10 punktów przewagi nad drugimi Krapkowicami, a w najbliższą sobotę zgarnie walkowera za mecz przeciwko wycofanemu LZS-owi Kup. Walka w lidze wciąż jednak trwa – o utrzymanie biją się Unia (19 pkt.), Krasiejów (19 pkt.), Sparta (23 pkt.), Gogolin (24 pkt.) oraz Gronowice (27 pkt.). 

Unia swój mecz 31. kolejki zagrała w środę i poniosła porażkę 1:6 przeciwko Starowicom Dolnym. W sobotę zagrają Krasiejów i Sparta. Żadna z ekip nie będzie miała łatwego zadania – krasiejowanie ugoszczą Małąpanew, a paczkowianie Swornicę.

Piłkarzy ze znajdującego się tuż nad strefą spadkową Gogolina również czeka ciężka sobota, ponieważ o cenne 3 punkty powalczą w Nysie. Łatwo nie będzie także Gronowicom, które pojadą do Krapkowic.

W pozostałych meczach będzie równie ciekawie – do Strzelec Opolskich pojedzie Start Namysłów, Chemik Kędzierzyn-Koźle ugości Skalnika Gracze, a w Większycach Po-Ra-Wie zagra z Olesnem.

31. kolejka IV ligi (26 maja 2018):

KS Krasiejów – Małapanew Ozimek
Po-Ra-Wie Większyce – OKS Olesno
KS Krapkowice – LZS Gronowice
Sparta Paczków – Swornica Czarnowąsy
Polonia Nysa – MKS Gogolin
Chemik Kędzierzyn-Koźle – Skalnik Gracze
Piast Strzelce Opolskie – Start Namysłów
Agroplon Głuszyna – LZS Kup (WALKOWER 3:0, DRUŻYNA WYCOFANA)

Unia Kolonowskie – LZS Starowice Dolne 1:6 (mecz rozegrano 23 maja 2018)

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.