Pierwsze tej wiosny derby w IV lidze zagrają Agroplon Głuszyna i Start Namysłów. Choć lider jest w doskonałej formie, takie mecze rządzą się odrębnymi prawami, dlatego kibice obu drużyn mogą spodziewać się „gryzienia trawy”. Co jeszcze zobaczymy w 22. kolejce?

Jednym z najciekawszych spotkań może okazać się starcie trzecich w tabeli Krapkowic z drugą Polonią Nysa, która prowadzi nad rywalem siedmioma punktami. Interesujący powinien być także mecz Po-Ra-Wia Większyce i Chemika Kędzierzyn-Koźle, których w tabeli dzieli zaledwie punkt.

Warto śledzić również wydarzenia w Ozimku, gdzie Małapanew zagra z niewygodnym Skalnikiem Gracze. U dołu tabeli zmierzą się Unia Kolonowskie i Sparta Paczków.

Przed łatwiejszymi niż tydzień temu zadaniami staną Swornica Czarnowąsy, która pojedzie do Gronowic,  Piast Strzelce Opolskie, który zagra w Krasiejowie i Olesno, które ugości MKS Gogolin.

Od rywalizacji w najbliższy weekend odpoczną piłkarze ze Starowic Dolnych, którzy w sobotę mieli mierzyć się LZS Kup, który wycofał się z IV ligi w połowie marca. Starowice automatycznie zgarną 3 punkty dzięki walkowerowi.

22. kolejka IV ligi (7 kwietnia 2018, godz. 16:00):

LZS Gronowice – Swornica Czarnowąsy
OKS Olesno – MKS Gogolin
Małapanew Ozimek – Skalnik Gracze
Agroplon Głuszyna – Start Namysłów
KS Krasiejów – Piast Strzelce Opolskie
Po-Ra-Wie Większyce – Chemik Kędzierzyn-Koźle
KS Krapkowice – Polonia Nysa
Unia Kolonowskie – Sparta Paczków
LZS Starowice Dolne – LZS Kup (WALKOWER 3:0, DRUŻYNA WYCOFANA)

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.