450 mililitrów. Tylko tyle, albo aż tyle życiodajnego płynu odda każdy z uczestników grudniowej akcji „Zostań Świętym Mikołajem – Oddaj krew”. Wydarzenie odbędzie się już po raz dziewiąty.

W tym roku – ze względu na jeszcze większe niż zazwyczaj zapotrzebowanie placówek medycznych na krew i obostrzenia związane z koronawirusem – akcja będzie aż trzydniowa.

Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym 6 grudnia przy zachodniej ścianie opolskiego rynku. Stanie tam krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz plenerowe studio Radia Doxa, które na żywo relacjonować będzie stan akcji poboru krwi.

Kolejne odsłony inicjatywy odbędą się w następujące po sobie niedziele – 13 i 20 grudnia przy skwerze przed opolskim Zamkiem Górnym. Zbiórka krwi za każdym razem potrwa od godziny 12:00 do godziny 17:00. Podczas akcji, oddając krew, każdy będzie mógł wcielić się w rolę świętego Mikołaja. Na pokład krwiobusa i do wsparcia promocji przedsięwzięcia zaproszono znanych Opolan ze świata samorządu, sportu, kultury i sztuki.

Już wkrótce możemy zostać świętym Mikołajem. I to w znaczeniu ratownika życia. Zapraszam, by podjąć takie piękne świadectwo i przekazać innym dar w formie podzielenia się swoją krwią – zachęca opolski biskup Andrzej
Czaja.

W minionych latach każdorazowo podczas tej akcji zbierano około 30-40 litrów krwi. Organizatorami wydarzenia są: Radio Doxa, Miasto Opole i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolec

IX edycja akcji „Zostań Świętym Mikołajem – Oddaj krew”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.