Kilkanaście kobiet uczestniczyło w warsztatach zielarskich, podczas których wykonały naturalne kosmetyki do ciała i listki woskowe. Zajęcia odbyły się w piątek (28 października) o godz. 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Popielowie, w ramach realizacji projektu ,,Jak dobrze być kobietą”.

Wykorzystując naturalne produkty, panie przygotowały peeling do ciała i listki woskowe, które są nie tylko piękną ozdobą, lecz także aromatyzerem powietrza. Wszystko to przy ciasteczkach i ziołowej herbatce.

Realizacja takich kobiecych projektów wynika z chęci aktywizacji i integracji pań zarówno tych młodszych, jak i starszych. Dzięki temu każda kobieta może zadbać o siebie, poczuć się wyjątkowo i spędzić ciekawie czas – mówiła Agnieszka Subzda, p.o. dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej z/s w Popielowie. – Takie spotkania jednoczą kobiety, więc mamy nadzieję, że wkrótce uda się zorganizować również inne zajęcia dla pań. Mamy wiele pomysłów.

Warsztaty odbywały się przez wszystkie tygodnie października i dotyczyły różnorodnych tematów m.in. kosmetologii, gdzie przygotowywano naturalne, pachnące mydełka czy malarstwa, gdzie panie tworzyły prace artystyczne – kolaże. Nie zabrakło również warsztatów psychologicznych, podczas których kobiety i dziewczęta rozmawiały o roli kobiety we współczesnym świecie oraz o funkcjonujących stereotypach na temat damskich spraw. Z kolei w zeszłym tygodniu odbyło się także ognisko.

– Takie warsztaty są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, czy to dla mam, czy dla młodych dziewczyn, czy też dla dojrzałych kobiet. – przyznała Kornelia Chamot, uczestniczka warsztatów ze Stobrawy. – Jest to odskocznia od codzienności, a świetna atmosfera dodatkowo zachęca do uczestnictwa w zajęciach. 

Warsztaty ,,Jak dobrze być kobietą” zorganizowała grupa pań pn. Fajne i aktywne kobietki z Popielowa. Ponadto w realizację projektu zaangażowały się organizacje: Komitet do spraw Pożytku Publicznego, Narodowy Instytut Wolności, NOWE FIO oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Zadanie sfinansowano z funduszy pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu ,,Kierunek NOWE FIO’ finansowanego z funduszy Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. 

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.