Jako oficer prasowy był twarzą krapkowickiej Policji od ponad dekady. Angażował się w lokalne problemy całym sobą, w służbie i poza nią był zawsze blisko ludzi. Aspirant sztabowy Jarosław Waligóra – bo o nim tu mowa – odszedł na zasłużoną emeryturę.

Z Policją związany był od 1994 roku. Zaczynał jako dzielnicowy, później był asystentem ds. nieletnich, a przez ostatnie 13 lat pełnił służbę jako oficer prasowy. Zawsze pomocny, otwarty i tryskający energią. Jak sam deklaruje – choć już nie w policyjnym mundurze – nadal będzie pomagać mieszkańcom swojego powiatu.

Asp. sztab. Jarosław Waligóra stanowisko oficera prasowego piastował najdłużej spośród swoich koleżanek i kolegów z innych powiatów. Przez ostatnie 13 lat był twarzą krapkowickiej Policji. Oprócz udzielania informacji mediom lokalnym i ogólnopolskim, angażował się w debaty społeczne, spotkania profilaktyczne czy akcje charytatywne. W służbie był zawsze blisko ludzi. Zanim został oficerem prasowym, był dzielnicowym i asystentem ds. nieletnich. Swoją służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Po blisko 26 latach odchodzi na zasłużoną emeryturę.

20 lutego Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Józef Chudoba uroczyście pożegnał swojego rzecznika. Na spotkaniu obecny był również dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach pan Wolfgang Schneider, który podziękował asp. szt. Jarosławowi Waligórze za 20 lat angażowania się na rzecz szkoły i uczniów.

Uroczystość dedykowana była również innemu policjantowi, który żegna się z czynną służbą. To dyżurny krapkowickiej jednostki – asp. sztab. Dariusz Kozów.

Naszym kolegom życzymy wszelkiej pomyślności w nowym etapie swojego życia. Jak sami deklarują – choć już nie w policyjnym mundurze – nadal będą pomagać mieszkańcom swojego powiatu.

Fot. KPP Krapkowice

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.