Już w najbliższą niedzielę (9 października) w Galerii Studnia w Krapkowicach odbędzie się wieczorek poetycko-muzyczny. Czytać swoje wiersze i śpiewać będzie Joanna Zelent. – Poezja i muzyka to moje największe pasje – mówi autorka.

Wieczorek poetycki „Kolory jesieni” w Galerii Studnia w Krapkowicach to kolejne z serii cyklicznych wydarzeń artystycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców i Artystów Pasja. Bohaterką wieczoru będzie poetka Joanna Zelent.

– Piszę głównie o przyrodzie, na której piękno uwrażliwiła mnie mama. Zawsze też staram się znaleźć pozytywną puentę wiersza. Moje wiersze są pogodne, radosne i optymistyczne – przekonuje artystka.

Wpływ na wrażliwość poetki miał też Kazimierz Dolny – miasto artystów. – Prowadziłam dom wypoczynkowy w Kazimierzu Dolnym – opowiada pani Joanna. – Był położony przy lesie i łąkach, a jednocześnie blisko centrum tego pięknego miasta. Na co dzień otaczała mnie przepiękna przyroda i artyści.

Pani Joanna pisze wiersze od wczesnej młodości. – Pisałam już jako młoda dziewczyna, ale bardzo rzadko. Później pisywałam okazjonalnie, dla dzieci, dla rodziny. Intensywniej zaczęłam tworzyć po 2012 roku, kiedy w moim życiu zaszły duże zmiany. Ponieważ pracowałam wówczas w przedszkolu, napisałam dużo wierszy dla dzieci i wydałam książeczki z wierszami dla dzieci.

Podczas niedzielnego spotkania Joanna Zelent będzie nie tylko recytować swoje wiersze, ale i śpiewać w duecie z Jola-Maria.

– Muzyka i poezja to dwie pasje, które mnie pochłaniają. Te pasje ze sobą współgrają, uzupełniają się – mówi pani Joanna. – Mam w sobie dużo pozytywnych emocji i myślę, że ten wieczorek poetycki też będzie optymistyczny.

Wieczorek poetycki Joanny Zelent „Kolory jesieni” odbędzie się w niedzielę (9 października) o godz. 16.00 w Galerii Studnia przy ul. Młyńskiej 3 w Krapkowicach.

Opowiecie.info jest patronem medialnym wydarzenia.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze