W najbliższą sobotę 11 listopada Filharmonia Opolska zaprasza na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszamy w sobotę o godz. 18.00, koncert biletowany. 

W pierwszej części Orkiestra Filharmonii Opolskiej z Marcinem Koziak za fortepianem, pod dyrygenturą Przemysława Neumanna wykona Koncert fortepianowy b-moll op. 27 Witolda Maliszewskiego, którego 150 rocznica urodzin przypadła w lipcu tego roku.  Prezentowany w sobotę koncert jest jednym z ostatnich dzieł w jego dorobku, został napisany w 1938 roku, na rok przed śmiercią kompozytora.  –

W drugiej części będziemy mogli usłyszeć  Preludium symfoniczne Polonia op. 76, które brytyjski kompozytor Edwarda Elgara napisał na specjalną prośbę ówczesnego dyrektora i współzałożyciela Filharmonii Warszawskiej (obecnie Narodowej). Utwór został zadedykowany  jednemu z ojców niepodległości – Ignacemu Janowi Paderewskiemu, a można w nim odnaleźć echa Mazurka Dąbrowskiego, pieśni Z dymem pożarów, Nokturnu g-moll Chopina czy Warszawianki 1905.

Bilety:
Strefa I – 50 zł, 40 zł
Strefa II – 40 zł, 33 zł
Strefa III – 30 zł, 25 zł

Wydarzenie dostępne również w abonamencie.

Już jutro w Filharmonii koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze