Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 457 na odcinku Chróścice (gmina Dobrzeń Wielki) – Stare Siołkowice (gmina Popielów) dobiegła końca. W środę (6 września) przy rondzie w Starych Siołkowicach odbyło się uroczyste odebranie inwestycji. 

Termin realizacji przebudowy drogi, przebiegającej na terenie dwóch gmin (gmina Dobrzeń Wielki i gmina Popielów) został określony na luty – sierpień. Przez ostatnie kilka miesięcy na tym odcinku prowadzony został ruch wahadłowy, z koniecznością postoju na światłach. Inwestycja zakończyła się w sierpniu i objęła przebudowę dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 457 o łącznej długości 1, 9 km oraz przebudowę dojazdu do rodna w Starych Siołkowicach.

W terenie niezabudowanym prace remontowe objęły: pełną wymianę nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni, miejscowe wzmocnienie konstrukcji drogowej, likwidację przełomów, poszerzenie jezdni do 7m,  wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych, odcinkowe odtworzenie rowów odwadniających, budowę kanału technologicznego, regulację urządzeń obcych oraz odtworzenie oznakowania zarówno pionowego i poziomego.

Z kolei w terenie zabudowanym w Starych Siołkowicach prace polegały na: pełnej wymianie nawierzchni na całej szerokości jezdni, przebrukowaniu istniejących powierzchni granitowych najazdowych i ścieków przykrawężnikowych, odcinkowej wymianie okrawężnikowania jezdni, odtworzeniu oznakowania i regulacji urządzeń obcych.

– Droga między Chróścicami a Starymi Siołkowicami była już w bardzo złym stanie. W tej chwili drogę poszerzono do 7 m, zostały wzmocnione pobocza, ale też co dla nas bardzo ważne, została zmodernizowana część wokół rodna  – mówiła Sybila Stelmach, wójt gminy Popielów. –Droga jest teraz szeroka, a przy takim natężeniu ruchu, to niezwykle istotne. Mieszańcy bardzo pozytywnie oceniają wykonaną inwestycję.

Wartość całej inwestycji wyniosła 4 848 000 zł, z czego 4 040 000 zł zostało dofinansowane z Rządowego programu Inwestycji Strategicznych, a 808 000 zł z Samorządu Województwa Opolskiego. Drogę wyremontowała firma LARIX  Sp. z o.o. z Lublińca.

fot. Milena Skóra

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.