Wakacje właśnie się rozpoczęły, a to oznacza, że coraz to więcej osób będzie chciało korzystać z kąpielisk dostępnych w województwie opolskim. Oto lista miejsc, które pozytywnie przeszły badania sanitarne.

W Polsce przyjęło się, że kąpać się w jeziorach i innych wodach można od 24 czerwca, czyli po dniu św. Jana, który przypada dzisiaj (23 czerwca). Z kolei sezon kąpielowy kończy się 30 września. Są to pewne ogólne ramy, lecz sezon w różnych miejscach, kończy się i zaczyna w innych terminach. W tym roku najdłużej kąpać się będzie można na kąpielisku „Leśna Przystań” w Osieku Grodkowskim w powiecie brzeskim. Sezon tam rozpoczął się też najszybciej, gdyż już 1 czerwca.

Gdzie w województwie opolskim można bezpiecznie zażywać kąpieli? Miejsc takich jest 14, z czego aż 6 w samym powiecie opolskim.

Kąpieliska w województwie opolskim dopuszczone do użytku. Sprawdź gdzie bez obaw możesz popływać

Kąpieliska w województwie opolskim dopuszczone do użytku. Sprawdź gdzie bez obaw możesz popływać

Przy tym przypominamy także o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk.

  1. Nie należy korzystać z kąpieli podczas zakwitu sinic, ponieważ może to spowodować ujemne skutki zdrowotne.
  2. W przypadku zmian jakości wody w kąpieliskach w sezonie będą wydawane stosowne komunikaty.
  3. Aktualne informacje o kąpieliskach można uzyskać we właściwej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej lub bezpośrednio u organizatorów kąpielisk.
  4. Informacje o stanie sanitarnym kąpielisk w kraju znajdują się pod adresem https://sk.gis.gov.pl/
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".