Klinika i Oddział Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersytet Opolski organizują 22-23 kwietnia 85. Wiosenną Konferencję Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i XIV Konferencję „Kardiologii Polskiej”.

– Podczas konferencji omówimy dokładnie najnowsze europejskie i polskie wytyczne, dotyczące postępowania z pacjentami kardiologicznymi – zapowiada przewodniczący komitetu organizacyjnego prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka, kierownik Oddziału i Kliniki Kardiologii w Opolu. – Uczestnictwo zgłosili kardiolodzy i kardiochirurdzy z całej Polski, ale to także wydarzenie interesujące dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, rezydentów medycyny, lekarzy rodzinnych, internistów czy studentów kierunków medycznych, których także się spodziewamy.

– Nowością w tym roku jest sesja poświęcona najważniejszym stanowiskom polskich ekspertów opublikowanym w „Kardiologii Polskiej” – dodaje dr n. med. Piotr Feusette, zastępca kierownika Oddziału Kardiologii USK w Opolu. – Tematyka pozostałych sesji jest bardzo zróżnicowana i nawiązuje do wytycznych w praktycznie wszystkich podspecjalnościach kardiologii, o co doskonale zadbał Komitet Naukowy Kongresów PTK. Ponadto kilka ważnych i ciekawych tematów przygotowaliśmy w konwencji warsztatowej.

– Jesteśmy przekonani, że przygotowany program przyniesie konkretne korzyści dla praktyki klinicznej – komentuje dziekan Wydziału Lekarskiego, dr hab. Jacek Jóźwiak, prof. UO. – Zapraszamy do Opola i udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych nowoczesną kardiologią, w tym studentów medycyny, dla których udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się w formie sesji wykładowych prowadzonych na żywo w opolskim Teatrze im. J. Kochanowskiego, które będą równocześnie transmitowane online.

Podpis pod foto: Na zdjęciu, od lewej: dr. n. med. Piotr Feusette i prof. Marek Gierlotka.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.