Dzień Liczby Pi, Biały Dzień i Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu Wobec Tam – to właśnie dziś obchodzimy te nietypowe święta.

Liczba Pi ta definiowana jest jako stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. To nietypowe święto ma popularyzować matematykę i nauki ścisłe. Obchodzimy je 14 marca nie przez przypadek – zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada on wartości liczby Pi.

Biały Dzień to święto japońskie przypadające dokładnie miesiąc po Walentynkach. Według japońskiego obyczaju w Walentynki to kobiety dają prezenty mężczyznom, zaś w Biały Dzień to mężczyźni mają okazję odwzajemnić się i obdarować płeć żeńską drobnymi upominkami czy kwiatami.

W Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu Wobec Tam w wielu miejscach na ziemi organizacje ekologiczne i społeczne informują obywateli o negatywnych skutkach budowy wielkich tam. W naszym kraju organizatorem tego wydarzenia jest klub Gaja, a dokładnie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Klub Gaja” z siedzibą w Wilkowicach – to jedna z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie