Dziś obchodzimy kilka nietypowych świąt, np. Światowy Dzień Praw Konsumenta, Europejski Dzień Konsumenta, Dzień Piekarzy i Cukierników, Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji, Dzień Domeny.

Światowy Dzień Praw Konsumenta to święto, które upamiętnia przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna Kennedy’ego, wygłoszone w 1962 roku. Sformułował on wówczas cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, do wyboru, bezpieczeństwa, reprezentacji. Jeśli jesteś świadkiem naruszenia obowiązujących przepisów prawa lub naruszone zostały Twoje prawa w zakresie reklamacji towarów, bądź usług – możesz skontaktować się z Wojewódzkim Inspektoratem Inspekcji Handlowej (Opole, ul. 1 Maja 1, tel. 77 454 50 88).

Europejski Dzień Konsumenta to europejski odpowiednik Światowego Dnia Konsumenta, obchodzonego tego samego dnia. W jego ramach Unia Europejska organizuje konferencje dotyczące najważniejszych kwestii dotyczących konsumentów z wszystkich państw członkowskich.

Dzień Piekarzy i Cukierników to dzień, w którym warto docenić ciężką pracę zawodowych cukierników i piekarzy. Dzięki nim możemy zajadać się smacznymi ciastami czy bułkami. Jednak na co dzień każdy z nas jest domowym cukiernikiem i piekarzem, dlatego poniekąd ten dzień jest również świętem tych, którzy lubią gdy w ich domach czuć zapach pieczonego ciasta lub chleba.

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji to okazja do przypomnienia sobie, że nie tylko jedna strona jest czemuś winna. Przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy stwierdza się rzadko. Zdarza się, że ci, którzy mają bronić nas przed bandytami, są równie brutalni.

Dzień Domeny warto obchodzić hucznie, bowiem gdyby nie ona, nie mielibyśmy możliwości oglądania strony… Opowiecie.info i wielu innych!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie