Napój idealny na chłodne wieczory, o różnorodnych właściwościach i występujący aż w 1500 odmianach! To właśnie 15 grudnia obchodzimy m.in. Międzynarodowy Dzień Herbaty.

Dla wielu z nas picie herbaty stało się już tradycją. Lubimy delektować się tym napojem w różnych odsłonach: na ciepło, na zimno, w wersji owocowej bądź klasycznej. Jednak herbata to nie tylko pyszny smak i wyjątkowy aromat, ale także wiele cennych właściwości korzystnych dla organizmu. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj naparu wybierzemy. 

Pierwsze święto herbaty odbyło się w Indiach, 15 grudnia 2005 roku, a kolejne rok później, w Sri Lance. Według chińskich podań, aromatyczny napój odkrył cesarz Szen-Nung, żyjący w trzecim tysiącleciu p.n.e. Kiedy gotował wodę w swoim ogrodzie, zerwał się wiatr, który przywiał liść z dzikiego herbacianego krzewu. Listek wpadł do wody, a cesarzowi spodobał się smak powstałego w ten sposób naparu. Od tej chwili spopularyzował herbatę wśród swojego ludu.

Miłego świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.