28 stycznia obchodzimy m.in. Międzynarodowy Dzień Lego – święto jednych z najbardziej rozpoznawalnych klocków na świecie. Wokół tego produktu wytworzył się nowy osobny świat, gdyż skupia on nie tylko różne zestawy klocków, ale także filmy, gry komputerowe, programy telewizyjne czy parki zabaw.

Produkcja klocków rozpoczęła się w 1949 roku, lecz dopiero 1958 roku, właśnie 28 stycznia, opatentowano charakterystyczny sposób łączenia Lego. Wszystko to dzięki produkcji specjalnych klocków z wypustkami i odpowiadającymi im gniazdkami, przez to można uzyskać liczne kombinacje połączeń.

Klocki Lego mogą zapewnić rozrywkę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność i pomagają w budowaniu więzi. Jednym słowem – uczą poprzez zabawę! 

Międzynarodowy Dzień Lego można obchodzić na wiele różnych sposobów. Świetnym pomysłem będzie np. wspólna zabawa z dziećmi i budowanie prostych budowli. W ten dzień organizowane są także konkursy przez firmy związane z Lego, a kolekcjonerzy mają idealną okazję do tego, by zakupić nowy zestaw klocków.

Miłego Świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.