Klasa okręgowa. Dwie kolejki do końca i skrzętne liczenie punktów [ZAPOWIEDŹ 14. KOLEJKI]

© Natalia Gusta

Dwie ostatnie kolejki jesieni w klasie okręgowej to zdobywanie ostatnich cennych punktów, sprytne ruchy, kluczowe taktyki i skrzętne liczenie zdobytych „oczek”. Każdy zespół chce wypaść jak najlepiej i zakończyć bieżącą rundę na najwyższym możliwym miejscu, aby w zimie spać spokojnie, a wiosnę rozpocząć z odpowiednią zaliczką.

W grupie I łatwego zadania nie będzie miał trzeci w tabeli TOR Dobrzeń Wielki, który podejmie wyprzedzającego go o 1 punkt Hetmana Byczynę. – W dwóch ostatnich meczach powalczymy o komplet punktów. Najpierw musimy sprostać dużemu wyzwaniu jakim jest Hetman Byczyna, a później musimy pokonać Śląsk Łubniany. Nasz cel to zakończenie rundy jesiennej w pierwszej trójce tabeli. Najlepiej na drugim miejscu – mówi Jarosław Draguć. Aby dobrzeniacy wyprzedzili Hetmana nie musząc liczyć na jego porażkę w kolejnej kolejce, jedyną opcją na najbliższy mecz jest zwycięstwo.

Jeżeli Victoria Chróścice nie zdobędzie szybko bramki w Kościeliskach, mecz może zrobić się nerwowy i również lider może znaleźć się w niepotrzebnych opałach. Trudne spotkanie czeka również Rodło Opole, które pojedzie do Chrząstowic.

W pierwszej grupie zagrają ze sobą również Naprzód Jemielnica i Śląsk Łubniany oraz Żubry Smarchowice Śląskie i LZS Piotrówka. Poza tym rudniki stawią czoła Olimpii Lewin Brzeski, a Start Jełowa Silesiusowi Kotórz Mały. Pauzować w najbliższej kolejce będą tym razem Mechnice.

Lider grupy II – Pogoń Prudnik – zagra w Jędrzychowie, a znajdujące się tuż za nim Głuchołazy podejmą u siebie Orła Branice. Zajmujące 3. miejsce Walce stawią czoła Bodzanowowi-Nowemu Świętowowi.

W pozostałych spotkaniach w sobotę zagrają Racławia Racławice Śląskie i GLKS Kietrz, Racławiczki i Odra II Groszmal Opole, Piomar Tarnów-Przywory i Czarni Otmuchów oraz Orzeł Źlinice i Victoria Cisek.

Na niedzielę, oprócz meczu LZS Jędrzychów–Pogoń Prudnik, zaplanowano także spotkanie rezerw Po-Ra-Wia Większyce i Naprzód Ujazdu Niezdrowic.

14. kolejka klasy okręgowej, 1112 listopada 2017:

GRUPA I

Sobota, 11 listopada:
Naprzód Jemielnica – Śląsk Łubniany
TOR Dobrzeń Wielki – Hetman Byczyna
Żubry Smarchowice Śląskie – LZS Piotrówka
LZS Kościeliska – Victoria Chróścice
LZS Rudniki – Olimpia Lewin Brzeski
Start Jełowa – Sielesius Kotórz Mały
LZS Mechnice – PAUZA

Niedziela, 12 listopada:
1. FC Chronstau-Chrząstowice – Rodło Opole

GRUPA II

Sobota, 11 listopada:
LZS Walce – Bodzanów-Nowy Świętów
Racławia Racławice Śląskie – GLKS Kietrz
LZS Racławiczki – Odra II Groszmal Opole
Piomar Tarnów-Przywory – Czarni Otmuchów
GKS Głuchołazy – Orzeł Branice
Orzeł Źlinice – Victoria Cisek

Niedziela, 12 listopada:
LZS Jędrzychów – Pogoń Prudnik
Po-Ra-Wie II Większyce – Naprzód Ujazd Niezdrowice

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.