Klasa okręgowa. Grad bramek w finale piłkarskiej jesieni

© Tomasz Chabior

Aż 80 bramek padło w 15. kolejce klasy okręgowej kończącej rundę jesienną. Drużyny z grupy I zdobyły 45 goli, a zespoły grające w grupie II zalewie o 10 mniej. Jak wyglądał ostatni weekend przed przerwą zimową?

Góra tabeli w pierwszej grupie nie uległa zmianie. Udaną jesień kolejnymi 3 punktami podkreśliły drużyny z czołowej trójki – Victoria Chróścice wygrała 7:0 przeciwko Rudnikom, TOR zmiażdżył 9:1 Śląska Łubniany, a Hetman Byczyna rozbił 7:1 Żubry Smarchowice Śląskie.

Piotrówka na swoim stadionie zdominowała kolejnego solidnego przeciwnika wygrywając 4:1 przeciwko 1. FC Chronstau-Chrząstowice. Na własnym terenie triumfowały również Mechnice, które wygrały 3:1 z Kościeliskami.

Poza tym worek bramek otwarły drużyny z Kotorza Małego i Jemielnicy, które trafiły sobie wzajemnie po 4 gole i podzieliły się punktami. W międzyczasie Start Jełowa wygrał w Lewinie Brzeskim 2:1, a Rodło Opole pauzowało.

Lider grupy II umocnił się na swojej pozycji, pokonując solidny GKS Głuchołazy 3:1. Walce przegrały w tym czasie w Branicach 3:4, a Źlinice wygrały 7:1 przeciwko Naprzodowi Ujazd Niezdrowice.

Oprócz tego, zwycięstwem rundę jesienną zakończyli piłkarze Victorii Cisek (3:0 przeciwko Jędrzychowowi), rezerwy Po-Ra-Wia Większyce (3:1 w Otmuchowie), Piomar Tarnów-Przywory (2:0 przeciwko Odrze II Groszmal Opole), GLKS Kietrz (1:0 przeciwko Racławiczkom) oraz Racławia Racławice Śląskie (4:2 w Nowym Świętowie).

Wyniki 15. kolejki klasy okręgowej, 18–19 listopada 2017:

GRUPA I

Silesius Kotórz Mały – Naprzód Jemielnica 4:4
Olimpia Lewin Brzeski – Start Jełowa 1:2
Victoria Chróścice – LZS Rudniki 7:0
LZS Mechnice – LZS Kościeliska 3:1
LZS Piotrówka – 1. FC Chronstau-Chrząstowice 4:1
Hetman Byczyna – Żubry Smarchowice Śląskie 7:1
Śląsk Łubniany – TOR Dobrzeń Wielki 1:9
Rodło Opole – PAUZA

GRUPA II

Orzeł Branice – LZS Walce 4:3
Pogoń Prudnik – GKS Głuchołazy 3:1
Victoria Cisek – LZS Jędrzychów 3:0
Naprzód Ujazd Niezdrowice – Orzeł Źlinice 1:7
Czarni Otmuchów – Po-Ra-Wie II Większyce 1:3
Odra II Groszmal Opole – Piomar Tarnów-Przywory 0:2
GLKS Kietrz – LZS Racławiczki 1:0
Bodzanów-Nowy Świętów – Racławia Racławice Śląskie 2:4

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.