Klasa Okręgowa. TOR Dobrzeń Wielki – LZS Starościn 3:1 [AUDIO]©Tomasz Chabior

TOR Dobrzeń Wielki podtrzymał dobrą passę bez porażki na swoim stadionie i pokonał w sobotę LZS Starościn 3:1. Spotkanie rozegrano w ramach 4. kolejki Klasy Okręgowej.

W ciągu niecałych pierwszych siedmiu minut padły aż dwie bramki. Szybko, bo w 5. min na prowadzenie wyszedł TOR. Piłkę, która po drodze odbiła się od słupka, głową do siatki skierował Grzegorz Rupental. Jeszcze szybciej stratę odrobili goście, a bramkę na wagę remisu zdobył Sebastian Kowalik.

TOR ponownie na prowadzenie wyszedł w 29. min. Do „jedenastki” po faulu na Rupentalu podszedł Denis Luptak, wymierzył w prawy róg posyłając bramkarza w lewy i umieścił piłkę w bramce. Ten sam zawodnik miał w pierwszej połowie jeszcze dwie kolejne dogodne sytuacje. Najpierw uderzył z główki, a później z 20. metra spróbował nogą. Oba strzały poleciały za bramkę.

W końcówce pierwszej połowy Luptak znów doprowadził do zamieszania w obronie gości. Najpierw dośrodkował Hence, którego strzał wybronił bramkarz, a po chwili sam spróbował strzału z dystansu. Ten jednak wypiąstkował golkiper.

W 53. min pod bramką Starościna znów było groźnie. Romanowski wywalczył piłkę na lewym skrzydle i zagrał do Henki, który podał na 14. metr Luptakowi. Zawodnik wymierzył i – choć wielu widziało już futbolówkę w bramce – uderzył w słupek.

Pięć minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Henke. Piłkarz wbiegł w pole karne i uderzył po długim słupku, lecz niecelnie. W 72. min nie pomylił się jednak Luptak, który swój 30-metrowy rajd zakończył zdobyciem trzeciej dla TOR-u bramki.

Kilka sytuacji w drugiej połowie stworzyli również goście. Najpierw – chcąc wyrównać – spróbował Szczupakowski, a gdy TOR prowadził już 3:1 – w poszukiwaniu bramki kontaktowej, strzał z 20 metrów oddał Kula.

Efektem nieudanych ataków Starościna była kontra TOR-u rozpoczęta przez Markiewicza, który zagrał na 7. metr do Komora. Ten jednak trafił obok słupka.

W doliczonym czasie gra wróciła pod bramkę TOR-u. Wiencha w okolicach „szesnastki” wyminął Kowalik, ale nie poradził już sobie z pustą bramką posyłając piłkę obok słupka.

Denis Luptak: "Dążymy do tego, żeby w każdym meczu wygrywać" [AUDIO]