Lato w Zawadzie odbywa się po raz kolejny, jak co roku, już od trzech lat. Impreza zaczęła się w sobotę (9 lipca) i potrwa do niedzieli (10 lipca). Jak co weekend wiele się dzieje, a konkurencja była spora, gdyż w Turawie odbywają się obecnie Mistrzostwa Świata Katamaranów, a nad dobrzeńskim Balatonem XV zlot Oldtimerów. To nie przyćmiło jednak zapału uczestników, a w Zawadzie zjawiło się sporo starych samochodów i motocykli.

Do Zawady zjechały się stare samochody i motocykle, które były jedną z głównych atrakcji, choć nie jedyną, jakie zostały przygotowane. Odbywał się mecz piłki nożnej, gdzie konkurowali z sobą Firma Budowlana „Ryba”, OSP Osowiec i Choinki Pikos. Następnie przygotowane zostały animacje dla dzieci, miał miejsce także przejazd oldtimerów po okolicy, na czele ze strażą. Na sobotę został także zaplanowany występ kabaretu „Kafliki”, a zwieńczeniem całego dnia była impreza taneczna z zespołem „REMEDIUM”.

Kolejna edycja Lata w Zawadzie ruszyła i potrwa cały weekend

Nie zwalniamy tempa. W niedzielę (10 lipca) przygotowana została masa koncertów m.in.: koncert zespołu Dominika i Janusz Żyłka. Największą atrakcją zdaje się być turniej strażacki, a dokładniej „Wasserball”.

Mamy specjalnie przygotowane pod to boisko, są 4 prądy wody i 2 drużyny z każdej jednostki przepychają prądami wody piłkę do bramki – mówi Sebastian Moczko, Stowarzyszenie Nasza Zawada i Radny Gminy Turawa. – Jest to rzecz unikatowa na naszym terenie, gdyż nie zasilamy węży wodą z rzeki, a z samochodu, a rozgrywki odbywają się na boisku. Zawsze mamy 4 drużyny, widać, że te jednostki chętnie przyjeżdżają bo dużo wcześniej już dopytują o Wasserballa. Czyli się podoba – dodaje.

Na fanów motoryzacji czekają również różne nagrody, które można otrzymać choćby za najładniej wyglądający samochód.

Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Zawada, wraz z Komitetem Organizacyjnym, Gmina Turawa, LZS Zawada, OSP Zawada, Stowarzyszenie „Nasza Zawada”, Mniejszość Niemiecka- Koło Zawada.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".