Po raz kolejny altana nad dobrzeńskim Balatonem posłużyła komuś nie tylko do spędzenia wolnego czasu. W nocy z czwartku na piątek, nieznani sprawcy pogięli i podziurawili rynnę. 

Altana postawiona nad dobrzeńskim Balatonem ma służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań, organizowania ognisk oraz spędzania wolnego czasu. Niestety jak widać na zdjęciach, komuś to nie wystarczyło i postanowił zniszczyć rynnę.

To kolejna taka sytuacja, wcześniej ktoś postanowił wjechać pod zadaszenie samochodem: Kolejny akt wandalizmu, tym razem nad dobrzeńskim Balatonem

Również łąka między kąpieliskiem Balaton a Okoniówką, swego czasu została zniszczona przez driftujących na trawie kierowców. Rewitalizacja terenów wokół dobrzeńskiego Balatonu, koniec z driftami na łące Teren zielony między jeziorami został zabezpieczony specjalnie nasypanym wałem, który uniemożliwił wjazd samochodami.

Rozumiem, że młodzież wieczorami spotyka się np. na placach zabaw, jednak nie rozumiem po co niszczyć te miejsca? Można być młodym, dobrze się bawić i jednocześnie odpowiednio zachowywać – mówi Piotr Szlapa wójt gminy Dobrzeń Wielki.

 

Fot. Czytelnik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Widziałem. Nie ma kary. Oprócz tego należałoby karać spacerowiczów z psami – nie potrafią czytać. Dorośli dają przykład szacunku do prawa.

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.