Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla nienarodzonego dziecka. Niekorzystnym skutkiem picia w czasie ciąży jest syndrom FAS (ang. Fetal Alcohol Syndrome – alkoholowy zespół płodowy), który jest jednostką chorobową obejmującą nieprawidłowości neurobehawioralne oraz zmiany w budowie ciała i organach wewnętrznych.

Jest jednocześnie schorzeniem, które można wyeliminować całkowicie – wystarczy tylko zachować abstynencję w okresie trwania ciąży.

Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia serdecznie zaprasza do uczestnictwa w konferencji naukowo-metodycznej „Świat bez FAS”, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w godz. 10:00–14:30 w sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu. Konferencja jest dedykowana nauczycielom oraz pedagogom, którzy w swojej codziennej pracy spotykają się z dziećmi z FAS. Zapraszamy również przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji działających w sferze pomocy społecznej oraz wszystkich innych szczerze zatroskanych o funkcjonowanie dzieci z trudnościami rozwojowymi, wynikającymi np. z FAS.

Moderatorem spotkania będzie Barbara Słomian – dyrektorka Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego. Prelegentkami będą Lidia Kaczyńska-Pampuch – pedagog; Teresa Jadczak-Szumiło – psycholog, pedagog; Małgorzata Bihun – lekarz pediatra oraz Katarzyna Błaszków – fizjoterapeutka.

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który należy wypełnić i odesłać na stronie internetowej Fundacji tj. www.dfoz.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze