Koniec jesieni w IV lidze. Ciąg dalszy 10 marca [PODSUMOWANIE 17. KOLEJKI]

© Tomasz Chabior

Liderem po rundzie jesiennej pozostaje Agroplon Głuszyna, który pokonał u siebie 2:1 Gronowice. Awans zaliczyła z kolei Swornica Czarnowąsy, która wygrała 3:1 w Większycach i rozpocznie rundę jesienną z III miejsca. Co jeszcze wydarzyło się w ostatnim przed przerwą zimową meczu IV ligi?

Drugie miejsce utrzymała Polonia Nysa, która pokonała na swoim boisku Piasta Strzelce Opolskie 1:0. Wysokie wyniki padały w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie Chemik wygrał 4:0 z SBB Energy Kup, w Krapkowicach, gdzie miejscowi pokonali 5:2 MKS Gogolin, oraz w Krasiejowie, gdzie Starowice triumfowały 6:0.

Mimo zwycięstwa 2:0 w Paczkowie, ze strefy spadkowej nie wyszedł Start Namysłów, który ma 15 punktów – tyle samo co SBB Energy Kup, które w przyszłą sobotę zagra jeszcze zaległy mecz 11. kolejki przeciwko Skalnikowi Gracze. Dlatego wszystko wciąż może ulec zmianie.

W 17. kolejce Małapanew Ozimek wygrała jeszcze 3:1 z Olesnem, dzięki czemu zajmuje teraz 6. miejsce. O 10 pozycji niżej po półmetku sezonu plasuje się Unia Kolonowskie, która wygrała 1:0 ze Skalnikiem Gracze.

Była to ostatnia kolejka rundy jesiennej. IV liga powróci na boiska 10 marca 2018 roku.

Wyniki 17. kolejki IV ligi, 18-19 listopada 2017:

Chemik Kędzierzyn-Koźle – SBB Energy Kup 4:0
Sparta Paczków – Start Namysłów 0:2
Unia Kolonowskie – Skalnik Gracze 1:0
KS Krapkowice – MKS Gogolin 5:2
Po-Ra-Wie Większyce – Swornica Czarnowąsy 1:3
KS Krasiejów – LZS Starowice Dolne 0:6
Agroplon Głuszyna – LZS Gronowice 2:1
Małapanew Ozimek – OKS Olesno 3:1
Polonia Nysa – Piast Strzelce Opolskie 1:0

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.