Pacynki, marionetki, jawajki, kukły, lalki cieniowe, bunraku i muppety – to rożne rodzaje lalek teatralnych, które zobaczyć można w przedstawieniach repertuarowych Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Lalki wykonywane są przez artystów, projektowane przez scenografów i tworzone przez modelatorów w pracowni plastycznej OTLiA. A jakie lalki teatralne wykonają przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych? Zapraszamy serdecznie do zmierzenia się tym tematem!

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora oglądaliśmy już Szopki Bożonarodzeniowe, Baranki Wielkanocne, Maski Karnawałowe, Anioły, a także symbole świąt Bożego Narodzenia. A wszystkie niezwykle piękne, oryginalne, pomysłowe, nietypowe, zaskakujące – i przede wszystkim – wykonane przez dzieci. Poprzednie konkursowe prace przekonały nas, że dla dzieci nie ma tematów trudnych – z każdym z nich uczestnicy są w stanie się zmierzyć, dzięki czemu teatralne foyer przybiera uroczy wygląd.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w nowym konkursie na wykonanie lalki teatralnej. Lalki mogą być wykonane według wszelkich pomysłów, inspiracji i możliwości twórczych (z zastrzeżeniem, że lalka musi być figurą przestrzenną, nie rysunkiem). Mogą być to prace indywidualne lub zbiorowe (maksymalnie trzy osoby w grupie).

Prace konkursowe przyjmujemy do 13 maja 2018 r. Spośród wszystkich konkursowych prac najciekawsze lalki zostaną nagrodzone, a wszystkie prace dostarczone na konkurs będą stanowiły ekspozycję w przestrzeniach Teatru. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych do 17 czerwca 2018 r.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i metryczka dostępne są na stronie OTLiA: www.teatrlalki.opole.pl

Zapraszamy!

Źródło: OTLiA,
Fot. G. Gajos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie