W Centrum Aktywizacji Społecznej, jak w każdy drugi wtorek miesiąca, jutro ( 8 listopada) o godz. 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Tym razem gościem będzie prof. dr hab. Anna Pobóg – Lenartowicz.

Na owe spotkania zapraszani są badacze naukowi z regionu, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami na skalę ponadregionalną. W zeszłym miesiącu gościem spotkania była Magdalena Przysiężna – Pizarska – archeolog i biolog sądowy. Mówiła m.in.: o tym co udało się odkryć w opolskiej katedrze. Tym razem wykład pt. „U drzwi Twoich stoję Panie”. Kościoły i klasztory Opola na przestrzeni wieków, poprowadzi prof. dr hab. Anna Pobóg – Lenartowicz.

Na ten kwartał zostało zaplanowane jeszcze jedno spotkanie:

13.12 – „Wkład śląskich noblistów w rozwój światowej nauki”, który poprowadzi prof. dr hab. inż. Jan Kubik

Kościoły i klasztory Opola na przestrzeni wieków, czyli kolejne spotkanie z cyklu Salon Opolskiej Nauki

prof. dr hab. Anna Pobóg – Lenartowicz

Anna Pobóg – Lenartowicz studiowała historię na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie zajmuje stanowisko profesora zwyczajnyego na Uniwersytecie Opolskim. Ponadto jest członkiem Stałego Komitetu Mediewistów Polskich, prezeska opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz wchodzi w skład Komisji Historii Kobiet przy Komitecie Nauk Historycznych PAN.

Jest także autorką 24 książek oraz ponad 300 artykułów naukowych. Z pod jej skrzydeł wyszło 13 doktorantów oraz ponad 160 magistrów. Udziela się także na rzecz społeczeństwa lokalnego. Była organizatorką, współorganizatorką bądź pomysłodawczynią wielu konferencji o różnorakim zasięgu. Należy wspomnieć w szczególności o międzynarodowym cyklu konferencji „klasztornych”, czy konferencji poświęconych dziejom Opola i księstwa opolskiego.

Salon Opolskiej Nauki odbywa się co miesiąc, w każdy drugi wtorek miesiąca o stałej porze 16.30 w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, sala 307 – 308.

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Kościoły i klasztory Opola na przestrzeni wieków, czyli kolejne spotkanie z cyklu Salon Opolskiej Nauki Kościoły i klasztory Opola na przestrzeni wieków, czyli kolejne spotkanie z cyklu Salon Opolskiej Nauki

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".