„Żonglerka jest moim fundamentem, ale to muzyka pozwala mi sięgać wyżej” – Krzysztof Riewold, instruktor żonglerki oraz półfinalista programu „Mam Talent!” opowiedział nam o swoich nowych osiągnięciach.

Krzysztof Riewold znany jest przede wszystkim z żonglowania. Już od najmłodszych lat uczęszczał na zajęcia do grupy cyrkowej „Cudaki” w Dobrzeniu Wielkim. Pod opieką Grażyny Chmielowicz szlifował swoje umiejętności, po czym w 2011 roku mając 17 lat, wystąpił w znanym show „Mam Talent!”. Aktualnie w dalszym ciągu uczy dzieci sztuki cyrkowej i jak podkreśla, żonglerka jest jego fundamentem. Dziś stawia również na muzykę, pisze teksty, rapuje oraz wydaje płyty.

Choć przygoda z pisaniem tekstów rozpoczęła się od 15 roku życia, pierwsze nagrania miały miejsce w 2012 roku. To właśnie od tamtego czasu Krzysztof Riewold działa pod pseudonimem KiQu, systematycznie pisze teksty i nagrywa utwory. Inspiracją do działania jest miłość do muzyki.

Jak przyznaje na początku kariery wykorzystywał darmowe podkłady muzyczne z internetu. Z biegiem czasu nawiązywał współprace z różnymi producentami muzycznymi.

– W tekstach zapisuje moje obserwacje dotyczące świata i to, jak w nim funkcjonuję. Czerpię inspiracje z tego co nas otacza. Staram się przekazać innym moje odczucia i emocje, które potem przekładam na tekst – mówi Krzysztof Riewold.

Na dzień dzisiejszy KiQu (Krzysztof Riewold) może pochwalić się dwoma wydanymi płytami. Jedna z nich powstawała przez cztery lata (2014-2018) i nosi nazwę Eleuteria. Przy drugiej płycie pn. Egocentryzm, praca trwała nieco krócej bo przez rok (2017-2018). Aby uzbierać pieniądze na wydanie płyt, Krzysztof Riewold, zorganizował zbiórkę pieniędzy poprzez portal polakpotrafi.pl, gdzie każdy mógł wesprzeć jego inicjatywę oraz zamówić płyty w przedsprzedaży. Już w lutym obie płyty trafią w ręce osób, które wsparły projekt.

– W wydaniu płyty pomogli mi najbliżsi – rodzina, przyjaciele, znajomi i nie tylko. Każdy, kto w jakikolwiek sposób wsparł mnie lub udostępnił zbiórkę przyczynił się do tego, że mogę spełnić jedno z marzeń. Zachęcam wszystkich do obserwowania mojego kanału YouTube oraz profilu Facebook. Zapraszam również do obejrzenia najnowszego klipu – mówi.

Jak podkreśla, proces twórczy to niekończąca się przygoda, a następne projekty są już w trakcie realizacji.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie