TCS w Bischofshofen. Kubacki wygrywa kwalifikacje, siedmiu Polaków w konkursie

Skocznia im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen  © Bartłomiej Gut

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do finałowego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę na skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen zobaczymy siedmiu polskich skoczków, w tym lidera klasyfikacji generalnej turnieju – Kamila Stocha.

Kubacki podczas eliminacji skoczył 136 m i zajął pierwsze miejsce z przewagą 3,6 pkt. nad drugim Norwegiem Johannem Andre Forfangiem i 6,4 pkt. nad trzecim Szwajcarem Simmonem Ammanem. Z kolei Kamil Stoch wylądował na 130. metrze i zakończył kwalifikacje na 5. pozycji.

Hula, Żyła i Kot w drugiej dziesiątce

Dwa metry bliżej niż „Rakieta z Zębu” skoczył Stefan Hula, który został sklasyfikowany na 14. miejscu. Szesnasty był Piotr Żyła (128 m), dwudziesty Maciej Kot (125,5 m), a trzydziesty dziewiąty Jakub Wolny (122 m).

Tomasz Pilch drugi raz w zawodach Pucharu Świata

Do konkursu w Bischofshofen zakwalifikował się również Tomasz Pilch (120,5 m), który zajął 42. miejsce. Na tej samej pozycji sklasyfikowany został także podczas debiutu w Innsbrucku, gdzie skoczył 116,5 m i zakwalifikował się do drugiej serii. Dla 17-latka będzie to drugi w karierze występ w zawodach Pucharu Świata.

KO: Kot kontra Kobayashi, Wolny przeciwko Fannemelowi, Pilch z Eisenbichlerem

Łatwego zadania w pierwszej serii nie będą mieć Tomasz Pilch, który zmierzy się z Niemcem Markusem Eisenbichlerem, Maciej Kot, który stawi czoła fantastycznemu Japończykowi Junshiro Kobayashiemu oraz Jakub Wolny, którego rywalem będzie Anders Fannemel z Norwegii.

Na nieco łatwiejszych rywali w systemie „Knock out” trafili Stefan Hula, który spróbuje pokonać Włocha Alexa Insama i Piotr Żyła, którego przeciwnikiem będzie Słoweniec Timi Zajc. Z Czechem Cestmirem Koziskiem zmierzy się Kamil Stoch, a z Rosjaninem Aleksiejem Romaszowem – zwycięzca kwalifikacji, Dawid Kubacki.