Opolska Fundacja Mosty Ponad Granicami zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty w wyjątkowej scenerii Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 13 września. Dla grupy młodszej, czyli uczniów od 1 do 3 klasy podstawówek, potrwają od godziny 11.00 do 14.00. Natomiast grupa starsza, z klas od IV do VIII, będzie miała zajęcia od godziny 14.00 do 17.00.

To ma być przygoda w świecie natury. W części teoretycznej, podczas prezentacji multimedialnej, dzieci poznają historię wykorzystania ziół i roślin w kuchni, a potem zwiedzą ogrody i zabudowania historyczne w Bierkowicach. Przewidziane są także gry i zabawy plenerowe oraz rysowanie poznanych ziół i roślin.

Chętnych organizatorzy proszą o zgłoszenia uczestników prosimy o zgłaszanie na e-mail:lkaszko@gmail.com.

– To będzie twórcze tworzenie potraw, ale nie tylko, bo będzie też sadzenie roślin – zapowiada Ludmiła Kaszko, prezes Fundacji Mosty Ponad Granicami. – I wiele innych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Najprościej mówiąc, uczestnicy naszych magicznych warsztatów poznają możliwości wykorzystania  roślin i ziół w kuchni.

Ale nie tylko… Odbędzie się także konkurs na zaprojektowanie loga ekologicznego dla Opola, z nagrodami za trzy pierwsze miejsca oraz nagrody pocieszenia.

W opinii organizatorów warsztatów, sceneria Muzeum Wsi Opolskiej i bliskość natury stymulują kreatywność oraz twórcze myślenie u dzieci i młodzieży.

– A to  pomaga w nauce – podkreśla Ludmiła Kaszko. – Uczy pisania szkolnych wypracowań i tworzenia zespołowych projektów.

Warsztaty odbędą się w ramach Europejskich Dni „Smaki Dziedzictwa”.

Dojazd uczestników do Bierkowic oraz bilet wstępu do Muzeum we własnym zakresie.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.