Galeria Sztuki Współczesnej, Miejska Biblioteka Publiczna, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zapraszają opolan do śledzenia oferty online. W internecie podpowiadają, jak się nie nudzić w domu.

> Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawę „Plata” Marii Bitki, która w formie filmu udostępniona zostanie w Internecie.  W najbliższym czasie będzie można również skorzystać  z wirtualnego oprowadzania o wystawie „Punk widzenia” Łukasza Niewiadomskiego.

SPRAWDŹ TUTAJ

> Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przygotowuje zabawy muzyczne i wspólne śpiewanie z Łukaszem Szubą oraz Muzyczne Wieczorynki, czyli spotkania online dla całej rodziny w trakcie, których będzie można posłuchać piosenek, pięknych kołysanek oraz wierszowanych bajek z akompaniamentem instrumentów. Szczegóły już wkrótce.

SPRAWDŹ TUTAJ

> Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało międzypokoleniowe zabawy dla dzieci i rodziców w formie quizów muzycznych oraz warsztaty online z edukacyjnego studia nagrań. Świetną propozycją będą również podcasty z Radiem Doxa, w trakcie których prezentowana będzie „Historia Opolskich Przebojów”.

SPRAWDŹ TUTAJ

> Działania Miejskiej Biblioteki Publicznej również przenoszą się do sieci. Wśród nich warto skorzystać z czytelni internetowej IBUK LIBRA gdzie znajdziemy ok. tysiąca wartych przeczytania publikacji. Biblioteka zaprasza również na warsztaty online z tworzenia wielkanocnych pisanek a także warsztaty ekologiczne i teatralne.

SPRAWDŹ TUTAJ

> Opolski Teatr Lalki i Aktora opracował szereg cykli skierowanych do opolskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, wśród nich np. jak zrobić domowy teatrzyk. Będzie można poznać online kulisy tworzenia spektakli a także wysłuchać pięknych baśni. Internetowe projekty OTLiA udostępnione zostaną wkrótce.

SPRAWDŹ TUTAJ

> Archiwum Państwowe zaprasza do pobierania publikacji. Na liście ciekawych lektur m.in. „Odra – rzeka wspomnień i wyzwań”, „Katalog wystawy przygotowanej z okazji rocznicy 500-lecia ogłoszenia tez Marcina Lutra” czy „Podmiejskie dwory renesansowe. Wzorzec kulturowy we Włoszech i w Polsce”.

SPRAWDŹ TUTAJ

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.