W chróścickiej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zajęcia wychowania fizycznego wyglądały nieco inaczej.

Od wielu już lat za sprawą nauczyciela Marcina Kondzieli organizowany jest w PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach Europejski Tydzień Sportu. Towarzyszą temu różne wydarzenia sportowe, albo też zapraszani są na zajęcia ciekawi goście, dla których aktywność fizyczna jest atrakcyjną formą  spędzania czasu. Podczas tegorocznej edycji szkołę odwiedził Mateusz Pampuch, który znany jest jako trener personalny w lokalnym klubie fitness. Mateusz przeprowadził zajęcia z uczniami klas VI i VII, podczas których demonstrował ćwiczenia oraz tłumaczył jaki jest prawidłowy sposób ich wykonywania. Młodzież miała sposobność porozmawiania z prowadzącym i przekonania się, że wytrwałość i konsekwencja są najlepszymi narzędziami do osiągania zamierzonych efektów. Warto dodać że w 2022 roku Mateusz Pampuch został brązowym medalistą oraz otrzymał  mistrzowski tytuł Men’s Physique Short.

Spotkanie zostało podsumowane wręczeniem koszulek sportowych dla uczniów, którego dokonali przedstawiciele firmy Protec. Protec to prężnie rozwijająca się lokalna firma, która zawsze wspiera gminne przedsięwzięcia oraz gminne placówki oświatowe.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".