Lider w Dobrzeniu Wielkim! TOR Dobrzeń Wielki – Piotrówka 3:1 (1:0)

Błażej Romanowski   © Tomasz Chabior

TOR Dobrzeń Wielki został liderem klasy okręgowej gr. I po tym jak w sobotę pokonał u siebie Piotrówkę 3:1. Jeżeli teraz wygra dwa ostatnie mecze sezonu – w sierpniu wróci do IV ligi.

Dominującym zespołem był TOR, a Piotrówka stawiała mu solidny opór. – Nasi rywale byli jak zawsze trudnym przeciwnikiem, a my po prostu dobrze zagraliśmy – mówi Jarosław Draguć, trener TOR-u.

Dobrzeniacy sobotnie spotkanie rozpoczęli w doskonały sposób. Już w 16. minucie do bramki gości trafił Denis Luptak, który uderzył z 17 metrów mocno, po ziemi i przy długim słupku. Później obie ekipy miały jeszcze kilka sytuacji, ale żadna nie doprowadziła do zdobycia gola.

Wynik do przerwy nie zmienił się, ale zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania kolejnego gola zdobył Luptak. Tym razem kapitan dobrzeniaków umieścił piłkę w siatce strzelając z ostrego kąta po dograniu ze skrzydła.

Bramkę kontaktową goście z Piotrówki zdobyli w 70. minucie. Wówczas w narożniku – niemalże przy chorągiewce – z łatwością pokonany został Markiewicz, co otworzyło napastnikom drogę do bramki. Akcję celnym strzałem zakończył Micor.

Trzy minuty później piłkarze TOR-u znów prowadzili dwoma golami. Tym razem doskonały prezent swoim rywalom zafundowali obrońca i bramkarz Piotrówki. Pierwszy z nich podał, a drugi zbyt zwlekał się z dotarciem do piłki. Wykorzystał to Henke, który dobiegł do niej pierwszy, minął golkipera gości i ustalił końcowy rezultat – 3:1.

Zwycięstwem dobrzeniacy realnie zbliżyli się do mistrzostwa klasy okręgowej gr. I i awansu do IV ligi. TOR ma obecnie 64 punkty, dlatego do ostatniego gwizdka kończącego sezon meczu będzie czuł na plecach oddech piłkarzy drugiej Victorii Chróścice (63 pkt.) i trzeciego Hetmana Byczyna (63 pkt.).

Przeciwko tym drugim podopieczni Jarosława Dragucia zagrają w środę. Później czeka ich jeszcze domowe spotkanie przeciwko Śląskowi Łubniany. Byczynianie zagrają w tym samym czasie w Smarchowicach Śląskich. Z kolei Victoria w dwóch ostatnich kolejkach zmierzy się kolejno z Kościeliskami i Rudnikami. Do IV ligi bezpośrednio awansuje ten, kto wygra oba mecze. Drugi zespół ligi o awans powalczy w barażach przeciwko drugiej ekipie klasy okręgowej gr. II – Walcami lub Orłem Źlinice.